Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Galebe Bayramı dolayısıyla Cesamet Mezarlığı’nı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dahili ve harici bedhahların hiç biri Türkiye’nin yükselişine, güçlenmesine ve toptan sistemde doğruluk ettiği yeri almasına mani olamayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanında, Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Balaban Budun Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Bahir Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Çekicilik Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle Mehabet Mezarlığı’nı görüşme etti. Merasim kapsamında Reisicumhur Erdoğan Mehabet Mezarlığı’nda Milli Mücadele’de görev almış komutanların isimlerinin kayıtlı olduğu Abidevi Duvar’a, üstünde “Türk Bayrağı” yer düzlük karanfillerden oluşan çelenk bıraktı. Sonrasında Kerem Mezarlığı Ajanda Defterini imzalayan Reisicumhur Erdoğan, şunları kaydetti:

“İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün aziz zırh arkadaşları, Milli Mücademizin kahramanları, ülkemize hizmetleri ile gönüllerde kayran edinmiş değerli mehabet yöneticileri; zaman milletimiz ile alay malay Iri Saldırı’un ve 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100’üncü yıldönümünün coşkusunu yaşıyoruz. Bu tarihi günde bizlere emanetiniz olan nadir eş efradınız ile alay malay manevi huzurunuzda bulunmaktan şişman mutluluk duyuyorum. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası uğrunda gözlerini kırpmadan canlarını feda fail şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi çekinmek ile el ediyorum. Sizlerin yazdığı destanın rehberliğinde bu toprakları ebedi vatanımız adına kayırma etme mücadelemizi geceli gündüzlü sürdürüyoruz. Seçkin karışında tıpkı yiğidin yattığı bu adamakıllı ülkeyi, kontak, kardeşlik, beraberlik ve dayanışma ortamında 2023’e ulaştırmakta, 2053 vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız. Dahili ve harici bedhahların hiç biri Türkiye’nin yükselişine, güçlenmesine ve toptan sistemde hak ettiği yeri almasına mani olamayacaktır. Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun.”

Öte yandan, bu yıl ilk kez, Balaban Tecavüz’a katılan komutanların aile efratları üstelik törende meydan aldı. Iri Hücum ve 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü programları dönem boyu devam edecek. – ANKARA

Share: