Edirne’den gücük gücük

Bahtiyarlık Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Uğurlu, Kavim Bahçesi’nin Edirne üzere bir ihtiyaç olduğunu belirtti.

Tekin, yaptığı bağlanmış açıklamada, Orman Umumi Müdürlüğünün Edirne’de 250 dönümlük tıpkı alanda kayran düzlük ‘Söğütlük’ olarak bildik İzzet Arseven Site Ormanı ve Mesire Yerini ‘Ulus Bahçesi’ne dönüştürülmesi kararını yerinde tıpkısı karar olduğunu tabir etti.

Budun Bahçesi’nin site için tıpkısı gerekseme ve yıllardır muhtemel tıpkısı yatırım olduğunu belirten Uğurlu, şunları kaydetti:

“İktidarın serencam yıllarda gâh şehirlerde yapmış olduğu Kavim Bahçeleri, Edirnemizde birlikte ihtiyaç duyulan ve beklenen tıpkısı yatırımdı. Edirne Kent Ormanı’nın Kavim Bahçesine dönüştürülmesi projesiyle ilişik ihalenin 20 Eylül’de yapılacağının açıklanması halkımız vasıtasıyla sevinçle karşılanmıştır.”

Edirne Valisi Kırbıyık’a ziyaretler

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’a ziyaretler devam ediyor.

Kırbıyık, Emekli Trakya Üniversitesi Katalog ve Dokümantasyon Ofis Başkanı Ender Bilar, hareket insanı Ahmet Tatlıses, Trakya Teknokent DDI Teknolojileri Firması Kurucusu Son Teşrin Mehabetli Abbas’ı makamında akseptans etti.

Edirne’nin Sesi Gazetesi sahibi Hüseyin Ciddi, Yazı İşleri Müdürü Tamer Ağır, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Istihsal Dümen ve Pazarlama Anabilim Dalı Talim Üyeleri Prof. Dr. Emel Gümrahlık Güler, Doç. Dr. Selin Küçükkancabaş ve Doç. Dr. Nevin Üzerem birlikte Vali Kırbıyık’ı musahabe etti.

AGD Başkanı İriş’ten yeni eğitim bilimi öğretim yılı

Rum Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi Başkanı Abdülhamit İriş, bakir yetişek tedrisat yılı dolayısıyla fikir yayımladı.

İriş, mesajında, çocukların akademik anlamda eğitimlerinin çokça yetişkin olduğunu belirtti.

Çocukların yabanlık gelişiminde, yeteneklerinin keşfinde iş birliği içre çalışırken vakit kaybetmeden akademik başarıyı hedeflemek ehliyetli olmadığını ifade eden İriş, şunları kaydetti:

“Eğitim verirken faziletkâr insanca değerlerimizi geleceğe çekmek amacıyla beyin ve bilginin beraberinde bağıntı ve tolerans tamamıyla olmalıdır. Muvaffakiyetli erat yetiştirirken bir zamanda, bunu değerlerine eş çıkan ayrımsız kişilikle tamamlamamız çokça önemlidir. Bu sebeple ‘İlk Öğüt Ahlak ve Maneviyat’ sloganı ile akıntı ediyor ve gençlerimizi bu düstur amacıyla yetiştirmeye mücahede ediyoruz.”

Helvacıoğlu’nun ziyaretleri sürüyor

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu’nun, gençlerle esnaf ziyaretleri sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Helvacıoğlu, zihayat asistanı Mualla Bitirim Kerey ile esnafı musahabe etti, toplantılara katıldı.

İlçeye katkıda bulunmak üzere gençlerin fikirlerinin mefret olduğunu tamlayan Helvacıoğlu, ziyaretlerinin süreceğini kaydetti.

Share: