Gidiş Mola’yı, Musa Orhan olayında desteklediği üzere üzerine sevgili açılan Farah Zeynep Abdullah’tan tepki: Hudut Dışı edin istiyorsanız

Batman’da intihar fail İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu argüman edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a taşlama ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, mal cezasına çarptırılan Yol Mola’ya müzaheret etmek amacıyla paylaşım eden Farah Zeynep Abdullah karşı 2 yıl 4 aya kadar cezaevi istemiyle sav açıldı.

KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Abdullah, hakkındaki sav kararının arkası sıra sosyal medya hesabından reaksiyon gösterdi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımla karara alın çıkan canlı oyuncu, “Bir bile hudut dışı edin istiyorsanız. Tecavüzcüye onursuz dedik diye niteleyerek” ifadelerini kullandı.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH İFADE VERDİ

Dava kapsamında tabir veren Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’ın suç duyurusunun şiddetli oruçlu ve maddi menfaat gayeli olduğunu belirtip, “Paylaşım benim tarafımdan yapılmıştır. Ancak iddia edildiği gibi bu paylaşımın bir müsvedde kampanyası veya linç girişimiyle hiçbir şekilde ilgisi yoktur. Siirt’te şüpheli Musa Orhan tarafından cinsel saldırıya uğradığını öne sürerek hayatına son veren İpek Er’in iddialarının adli tıp kurumunca hazırlanan raporla doğrulandığı görülmüş ve eşeysel saldırı neticesinde intihar fail tendürüst kıza ilgilendiren haberler kamu ülkede edilgi yaratmış ve beni üstelik derinden sarsmıştır. İpek Er’e karşı yapılan bu cinsî hamle neticesinde intihar etmesi, Musa Orhan’a ilişkin spermin ölen İpek Er’in üzerinden çıkması ve Er’in intihar notunda yazılanlar takkadak köle değil, toplum genelinde infial yaratmış ve nazik aksülamel uyandırmıştır. Oluşan bu aksülamel sonucunda de sosyal medyada binlerce hayat tarafından binlerce paylaşım yapıldığı görülmektedir. Tarafımca yapılan paylaşım temas inançlı insanın gösterdiği tepkiden daha farklı değildir” dedi.

2 YIL 4 AYAK TABANI BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPİS İSTEMİYLE DAVA

Soruşturmanın arkası sıra Farah Zeynep Abdullah hakkında Musa Orhan’a ‘sesli, kayıtlı yahut görüntülü bir iletiyle hakaret’ ettiği gerekçesiyle 2 sene 4 aya büyüklüğünde hapis cezası istemiyle, Banaz Temel Ukubet Mahkemesi’nde sorun açıldı.

Share: