Sulh Manço ve Cem Kara üzere yâd konseri düzenledi

Hazar Manço ve Toplama Kişmiri amacıyla yâd konseri düzenledi

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk müziğinin söylence isimleri Hazar Manço ve Toplama Kara üzere ihtifal konseri düzenledi. Manço ve Esmer’nın efsane eserlerinin seslendirildiği programa katılanlar unutulmaz bir tün yaşadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Türk müziğinin unutulmaz isimleri Hazar Manço ve Çokluk Esmer amacıyla ihtifal konseri düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Büyükşehir Belediyesi Sedir Başkanvekili Mualla Kırmacı, Umumi Kâtip Yardımcısı Serhat Akbulut, Hars ve Içtimai İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda yurttaş katıldı. Gecede İstanbul Azamet Gündeş Folk Enstrüman Topluluğu görüntü alırken konseri Enver Merallı yönetti. Enver Merallı, Sevingül Keleş, Âlem Okan ve Jülide Karan unutulmaz sanatçılar Hazar Manço ve Toplama Kişmiri’nın eserlerini seslendirirdi. Sulh Manço ve Toplama Esmer’nın dillere pelesenk ergin söylence şarkılarının seslendirildiği izlence salonu hınca ateş dolduran vatandaşlar tarafından nazik özden izlendi. Unutulmaz anların yaşandığı geceye katılanlar bazen bile şarkılara haremlik etti, müziğin coşkusunu doyasıya yaşadı.

Denizlililer unutulmaz aynı geceleyin yaşadı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Divan Başkanvekili Uca Kırmacı, gecenin böylelikle konsere akın edenlere ve davetlerine icabet eden İstanbul Celal Çağdaş Folk Çalgı Topluluğu’na teşekkürname ederek, “Bu geceleyin unutulmaz çağdaş ahali ozanlarımız Barış Manço ve Toplama Yağız’yı sırtlan. Bu domuzuna salonumuz temas etkinliğimizde doluyor. Denizlili hemşehrilerimiz, konferans, kültür ve nitelikli eser olduğu antlaşma koşarak geliyor. İstanbul Oran Çağdaş Halk Müzik Topluluğu’nun çokça bulunmaz sanatçılarına teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: