Hacı Bektaş-ı Iye Cemevi’nin temeli törenle atıldı

Kütahya’da yapımına başlanan Hacı Bektaş-ı Veli Cemevi’nin temeli törenle atıldı.

Vali Uca Çelik, Evliya Çelebi Mahallesi’ndeki temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla cemevlerinin gündeş aynı yapıya kavuşması ve ihtiyaçlarının giderilmesi üzere mücahede başlatıldığını söyledi.

Bu kapsamda Kütahya’da üstelik çalışmalar yürütüldüğünü tamlayan Polat, “Bizler dahi karye, kaymakamlık merkezi ve kent merkezinin cemevlerinde tetkikat yaparak çalışmalara başladık. İş birliği çerçevesinde hem cemiyet başkanlarımızla hem dedelerimizle hem üstelik işyar arkadaşlarımızla çetin bire bir irtibat ve müracaat sonucunda, onların ihtiyaçları, talepleri, beklentileri ve mukteza olanın yapılması üzerine uygulamaya geçildi.” dedi.

Çelik, bugüne kadar planlanan yatırım değerinin 14 milyon civarında olduğunu belirterek “Çabuk bire bir şekilde sahada İl Özel İdaremizin desteği, derneğimizin desteği, vatandaşlarımızın desteğiyle bütün gelişigüzel çalışmalara bitmeme ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Çelik, gelecek yılın mart ayında tamamlanması planlanan cemevinde, çokça gayeli mağaza, içtimai donatılar ve semah alanı bulunduğunu aktardı.

Belediye Başkanı Bilici Işık birlikte cemevinin birlik ve beraberliğe yardım sunacağını vurguladı.

Kütahya Hacıbektaş-ı Veli Derneği Başkanı Niyazi Toğan ise verilen desteklerden ortalık teşekkürname etti.

Daha bilahare Cumhur Reisi Erdoğan’ın katıldığı Cemevleri Esas Atma ve Şişman Açılış Töreni kapsamında, cemevinin temeli atıldı.

Share: