İl jandarma komutanı Amedspor’a müteveccih sözleri cihetiyle reaksiyon toplamıştı! Kusur arzu etmek zorunda kaldı

Amedspor’un Afyonspor ile oynayacağı karşılaşma öncesi Afyonkarahisar İl Cingöz Komutanı Yılmayan Kırgel, Afyonspor takımını ülfet etti. Burada yaptığı meşruhat reaksiyon calip Kırgel, sözlerinin kusurlu anlamalara sebebiyet vermesinden ortalık çeki duyduğunu belirtti.

“GERİ KALANI BİZE BIRAKIN”

Afyonspor takımını görüşme fail Yılmayan Kırgel burada yaptığı açıklamada, “Gönlümüz sizlerle. Sizin işiniz ayak topu oyalamak. Siz dahi onu süfli adamakıllı yapıyorsunuz. Düşüncesiz kalanı bize bırakın. Süfli Afyon’un sizin kazanmanıza ihtiyacı var. Hele hele Mersin’birlikte yaşadığımız o yıldırı eyleminden bilahare gönlümden geçeni söylüyorum: Şöyle bire bir 5-0 eze eze yenerseniz, buradan onları göndeririz.” ifadelerini kullanmıştı.

TEPKİ ÇEKICI SÖZLERİ İÇİN DEFO DİLEDİ

Sözleri reaksiyon çeken Afyonkarahisar İl Açıkgöz Komutanı, daha sonraları bire bir yazılı açıklama yaparak bozukluk diledi.

Yılmayan Kırgel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Maksadım sporcularımıza devletimizin bilcümle düzenlilik unsurlarının maçın ruhuna yakışır şekilde gerçekleşmesi ve sonuçlanması için görevi başında olduğunu anlatmaktan, sporun ruhuna yakışmayacak temas olumsuzluğa sebebiyet vermemeleri gerektiğini ifade etmekten ve maçla ilişik motivasyonlarını artırma gayretinden ibarettir. Ayrımsız ayak topu karşılaşması üzerine zat aramızda yaptığımız sohbetin bu noktaya çekilmesinden ve maksadımı aştığını anladığım sözlerimin falsolu anlamalara sebebiyet vermesinden kıran duyduğum üzüntüyü rapor mesabe, müsabakanın sporun ruhuna uygun centilmenlik içerisinde geçmesini dilerim.” dedi.

DİYARBAKIR BAROSU’NDAN SUÇ DUYURUSU

Diyarbakır Barosu ise bahis konusu meşruhat dolayısıyla Yılmayan Kırgel hakkında cürüm duyurusunda bulunduğunu duyurdu. Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada, “Amedspor Kulübüne müteveccih yavuklu saldırıya ait halkın sosyal tabaka, soy, din, telakki yahut bölge bakımından farklı özelliklere topluluk bir kesimini, farklı tıpkı ittifak aleyhine hedef ve düşmanlığa açık kımıldatma ika ve bu nedenle kamu güvenliği açısından küşade ve mümasil ayrımsız tehlikenin ortaya çıkmasına dayalı söylemlerde kâin nüfus üzerine TCK’nın 216. Maddesi kapsamında cürüm duyurusunda bulunulmuştur.” ifadelerine meydan verildi.Share: