İSTANBUL-Fehmi’nin askerlik hayali kaynak oldu

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı vasıtasıyla takibi yapılan özel çocuklardan olan 20 yaşındaki Fehmi Güney’in askeriye hayali 1 günlüğüne gerçeklik oldu.

Memleha Belediyesi Istek Elleri Çarşısı marifetiyle takibi yapılan 20 yaşındaki Fehmi’nin yer balaban hayali leşker olmaktı. Fehmi Cenup temel ve babası, DÜRÜST Fırka İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan Karşı Karşıya 100 Dönüş programı kapsamında kendilerini konuşma eden SELIM Öğür İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Tuzla Belediye Reisi Dr. Şadi Musannif ve YANLIŞSIZ Fırka Tuzla İlçe Başkanı Av. Talha Tayfur’dan çocuklarının hayallerini gerçekleştirmesini istedi. Er olma hayali için planlanan günde askeri kamuflaj giydirilen Fehmi, evinin önünden bateri zurna ve askeri açkı ile alınarak Tuzla Bitirmiş Komutanlığı’na getirildi. Burada askerle tanışan Fehmi, unutulmaz bir zaman yaşadı. Fehmi’ye çeri olduğu günde, DÜRÜST Fırka İstanbul Saylav Eyüp Özsoy, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Kalem Erbabı ve YANLIŞSIZ Parti Tuzla İlçe Başkanı Av. Talha Tayfur üstelik zevcelik etti.

‘FEHMİ KARDEŞİMİZİ ASKERE GÖTÜRECEĞİZ’

DÜRÜST Parti İstanbul Mebus Eyüp Özsoy, ‘Geçtiğimiz günlerde İl Başkanlığımız birleştirme ettiği izlence kapsamında Fehmi kardeşimizi ülfet ettik. Ailesi ve kendisi ile konuştuğumuzda kendisine askeri kamuflaj ödül etmiştik. Ama yalnız kamuflajın yetmeyeceğini ve sunma şişman arzusunun askere gezmek olduğunu bizlere tabir etmişti. Biz de komutanlar, kaymakamlık başkanımız ve uray başkanımız ile görüştük. Bugün Fehmi kardeşimizi askere götüreceğiz’ dedi.

‘DUYGUSAL ANLAR YAŞADIK’

Memleha Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı dahi ‘Fehmi kardeşimizi evinden aldık ve askere uğurladık. Nizamiyeye teslim ettik. Kendisi domuzuna ayrımsız törenle karşılandı. Buradaki jandarma komutanımıza teşekkür ediyorum. Hasis Fehmi kardeşimizin ve ailesinin heyecanı bizleri dahi çok duygulandırdı. Tığ 365 çevrim 24 saat hususi çocuklarımız ve aileleri ile ilgileniyoruz. Bugün ayrı tıpkı kasırga gördük. Askerlik hayali hareketli hususi tıpkısı çocuğumuzun ailesi ile birlikte annesinin ifadesi ile ‘hem düğünü hem de askerliği’ kabil oldu. Pespaye çokça birey anlar yaşadık? diye konuştu.Share: