Mardin’de 30 ağustos Utku Bayramı törenle kutlandı

Mardin’da 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyon Liva Komutanı Liva Vukuf Yokarıbaş tarafından çelenk sunuldu. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Törende günün mazmun ve önemini belirten konuşmayı Piyon Binbaşı Erman Nasip yaparken günün anlam ve önemini belirten şiiri bile Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında üstelik tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanında 70. Mekanize Piyade Liva Komutanı Tugay Vukuf Yokarıbaş, İl Cingöz Komutanı Liva İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Görgülü Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil cemiyet kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin arkası sıra 30 Ağustos Galibiyet Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: