MHP ile cenk borsaya yansıdı! BİM’in hisseleri düşüşe geçti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kol toplantısında seçkin aktarılma art arda gelen zamlarda suçun marketlerde olduğunu söyleyerek “Sonsuz remiks işleyen zincir marketlerin FETÖ ile irtibatlarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir. Mutfaklarımıza karabasan gibi çöken kim varsa, iki yakasından sancımak devletin birincil vazifesidir” ifadelerini kullanmıştı. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, Bahçeli’nin FETÖ çıkışına “FETÖ örgütü ile bizi gözdağı eden tümen liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzelce insanları sizlerin yalanlarına tek şekilde saygınlık etmediler” şeklinde karşılık vermişti.

SEMİH YALÇIN DAHI TARTIŞMALARA DAHİL OLDU

Daha sonradan tartışmalara MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Ahi Yalman dahi katma ve Aykaç’a”soysuz”, “açık saçık”, “hortumcu” kabil ithamlarda bulunarak, “Yıllardır halkın sırtına sakırga kadar yapıştıkları vatandaşın kanını emen asalaklar, bundan böyle MHP’yi karşılarında bulacak” demişti.

HİSSELER ÇAKILDI

Aykaç’ın MHP ile girdiği kalem kavgası, BİM’in hisselerine çarpış indirdi. 7 Kasım’üstelik 146 TL ile zirveyi gören BİM hisseleri yaşanan tartışma sonrası zaman yüzdelik 5’ten çok düşerek 123 liralık seviyelerine indi.

MİGROS VE ŞOK’DE ÜSTELIK DÜŞÜŞ VAR

Rakiplik Oturmuş’nun 15 Aralık’taki sonuncu kararın çıkmasına az beş altı kaldığında Alışılmamış Marketler ve Migros’un hisselerinde da düşüş yaşanıyor. Migros’un hissleri yüzdelik 4’ten aşkın, Yadırgatıcı’un hisseleri ise yüzde 3’ten fazla düşüş gösterdi.

Share: