Türk Kadınına Güzel ve Seçilme Hakkı Verilmesinin 88. Yılı Karabağlar’da Kutlanıyor

Karabağlar Belediyesi ve Karabağlar Şehir Konseyi’nin, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 88. yılı dolayısıyla düzenlediği “Seçme Kadınlar ve Cihet Merkezleri Kursiyer Kahvaltısı” zaman de bitmeme etti. CHP İzmir Mebus Sevda Kızoğlankız Tığ’ın yanı sıra çok sayıda kursiyer kadının de saha aldığı buluşmada konuşan Karabağlar Şehremini Muhittin Selvitopu, “Yanınızda olmaya, sıkıntılarınızı tenkis etmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Karabağlar Belediyesi Erkân Hizmet Kompleksi Çokça Amaçlı Salon’de gerçekleştirilen kahvaltı öncesi Mebus Kılıç’la alay malay masaları tek bir tane dolaşan Komutan Selvitopu, “Ulusal Kurtuluş Savaşı Önderi Mustafa Kemal Atatürk kadınların dinamizmini, gücünü bildiği amacıyla sosyal yaşamın her alanında henüz aktif olmaları için çabalama harcadı. Bu nedenle 88 sene geçmiş latif ve seçilme hakkını tanıyan dünyadaki önceki ülkelerden biriyiz. Bunun değerini çokça gür bilmemiz gerekiyor. Kadınlarımızın alelhusus siyasette elan çok kayran almaları gerekiyor” diyerek konuştu.

Karabağlar Belediyesi adına her devir kadınların birlikte olmaya himmet ettiklerini belirten Başbuğ Selvitopu, “Zira toplumun yarısını düzen ediyorsunuz. Açtığımız cihet merkezleriyle sizlere ulaşmaya çabalıyoruz. çıktı üstelik sayılarını tasarruf etmek ve seçkin mahallemize cihet merkezi vermek hedefindeyiz. Ailelerinizi ayakta tutmak, çocuklarınızı yemlemek üzere verdiğiniz mücadeleyi haddinden fazla ferah biliyoruz. Bire Bir nebze bile olsa bu mücadelenize destek ödeme amacındayız. Kahvaltımıza katıldığınız amacıyla hepinize değişik teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Saylav Kılıç de yaşam öyküsünü anlatarak, “Zaman burada tıpkı Cumhuriyet kadını kendisine karşınızda duruyorsam, bunu Mehabetli Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e borçluyum. Daha birçok Amor’lar ayrımlı ayrımlı yerlere gelmeyi başardılar, başaracaklar” diye konuştu.

Kahvaltının ardından günün anısına toplu ışık çektirildi.

Share: