NAZIR SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’üstelik DOĞRU Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Tanrı’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, aynı tek terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar bire bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den daim terörist aktardıkları, terörle mücadelede arz el alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim ayrımsız tek terörist kalmadan bugün tertemiz. Aynı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada söylemek istiyorum, size anlatmak istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı felek edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız tek rezil terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ILK SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz şişman devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada hareket tükenik değil. Tekrar söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Saha Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bol memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar iyicene konuşuyor ki, o kadar güzel konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine hayır oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Demincek ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, ayrımsız de belediye başkanlarına işaret altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na bel altı çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar dümbelek bıraktı, demin Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: