Sonuç zaman haberi: Eşi ve kızlarından şehit polise serencam göz

– Eşi ve kızlarından şehit polise serencam göz

Bursa’da şehit olan polis güçleri memuru memleketi Sakarya’da toprağa verildi

SAKARYA – Bursa’da ivinti gören kadını yetişmek amacıyla tırmandığı balkondan düşerek martir olan polis güçleri memuru, memleketi Sakarya’da dualar ve gözyaşlarıyla akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Bursa’da sürat gören kadını çevirmek için tırmandığı balkondan düşerek şehit olan polis güçleri memuru Sami Altıntaş’ın cenazesi, Bursa İl Emniyet Müdürlüğünde planlı evvel merasim sonrasında memleketi Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Göktepe Mahallesi’ne getirildi. Burada martir amacıyla planlı cenaze törenine ise Ev ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Avangart, İçişleri Nazır Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Inanma Umumi Müdürü Mehmet Magnezit, Sakarya Valisi Yoğun Oktay Yaya Kaldırımı, Sakarya İl Güven Müdürü Selçuk Tekevvün, milletvekilleri, şehidin ailesi, yakınları ve faaliyet arkadaşları katıldı. Eşinin de polis olduğu öğrenilen 2 yavru babası olan Altıntaş, Göktepe Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan salat sonrasında mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Ne olmuştu?

Görüngü, 14 Ekim Cuma günü Osmangazi İlçesinde bağlı Say Zekai Gümüşdiş Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, ailesine mukavvetten yakalanması olan Gökhan N. 22.00 sıralarında eşinin bulunduğu eve gitti. İkili ayrımsız müddet sonra sözlü tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle gözü dönen koca, eşini çarpma etmeye başladı. Sesleri duyan komşular durumu hızlı hızlı polis güçleri ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne olay hesabına giden Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü kadına şiddetle savaşım biriminde fariza özne polis güçleri memuru Sami Altıntaş, Gökhan N.’nin bulunduğu dairenin kapısını çaldı. Kapıyı açmayan gazaplı eş, bu misil dahi eşini balkondan kovmak istedi. Durumu ayırt fail polis güçleri memuru Altıntaş, çabukluk gören kadını yetişmek üzere apartmanın 2. katından 3. katına tırmanmaya çalıştı. Bu esnada tutunduğu çıpa korkuluğun kopmasıyla 2. kattan yere sakıt Altıntaş, ağır yaralandı. Polis memurunun aşağı düştüğü gören meslektaşları durumu alelacele 112’ye bildirdi. Ağır Sıklet yaralı olarak hususi bire bir hastaneye kaldırılan Altıntaş, yapılan tamam müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Share: