TBMM’ye TOGG ile mevrut Varank’a CHP’li Bağımsız Milletvekili Özel’den teklif: Onu Meclis’e bırakın, vekiller dahi sınav mesabe

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, TBMM’deki bütçe görüşmelerine TOGG’un imtihan araçlarından biri ile geldi.

“BUGÜN TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİNİ MECLİS’E GETİRDİK”

Görüşmelere katılmadan evvel dışarıda kendisini muntazır matbuat mensuplarına aracın beraberinde açıklamalarda mevcut Icra Vekili Varank, “60 yıl geçmiş inhina projesi meclisin uğrunda son bulmuştu. zaman biz üstelik Türkiye’nin otomobilini meclise getirdik. Dönem süresince burada olacak, zer vekillerimiz gelip görebilecekler. Bu imtihan araçlarından bir tanesi. Üretilen araçların hepsi icazet almak amacıyla üretilen araçlar. Sıra istihsal bandından sâdır açacak. Diploma alındığında bu araçlar satılabilir kuzuluk ati. Testler bitmeme ediyor” ifadelerini kullandı.

CHP Ekip Başkanvekili Hür Hususi.

BAKAN VARANK’A ÇARPICI TEKLİF

Bakan Varank’ın Meclis’e TOGG ile gelmesi iri curcunalı getirirken, bütçe görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Müstakil Hususi’den dikkat calip tıpkı teklif geldi.

CHP’Lİ HUSUSI: VEKİLLER IMTIHAN VALÖR, BİR KATKIMIZ OLUR

Bakan Varank’a seslenen Özel şu ifadeleri kullandı; “Nazır Togg ile Meclis’e mevrut. Ihsan vurdumduymaz alınmaz, onu Meclis’e bırakın birde şarj ünitesi kucak. Vükela sınav valör, bizimde bir katkımız olur. Tığ Togg ile alım duyarız.”

Share: