Çiftçiler üretiyor, vilayet satıyor

Çiftçiler üretiyor, valilik satıyor

-İndirimli markete vatandaşlardan korkulu ilgi

KIRIKKALE – Kırıkkale’da çiftçinin yetiştirdiği yerel ve örgensel ürünler, Kırıkkale Valiliği vasıtasıyla açılan markette indirimli fiyatla satılıyor.

Kırıkkale Valiliği, çiftçinin ve eş kooperatiflerinin ürettiği gıda ürünlerini tenzilatlı fiyatla satışa sundu. Asıl besin ve yöresel ürünler, indirimli bedel üzerinden reyonlarda yerini aldı. Özgürlük Caddesi’nde açılışı yapılan Dinek Lokal Ürünler El Marketindeki yüzdelik 30’a varan indirimli ürünler nazik bandaj gördü. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu üstelik vatandaşlarla alay malay alışveriş yaptı. Mütenakıs reyonlar ise depolardan getirilen ürünlerle desteklendi.

Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, market açılışında yaptığı açıklamada, kentte üretilen ve gurur duydukları zirai ürünleri bölüt sunulduğunu söyledi.

Memleketin diğer bölgelerinden mevrut çokça eşsiz ve lezzetli ürünlerin da vatandaşa makul fiyatla verileceğini belirten Tekbıyıkoğlu, “Bunu çok akla yatkın buluyorum. Vatandaşımız, genişlik değerli ve içimli ürünlere layık. Henüz geçmiş Ankara yolu üzerinde ayrımsız marketimiz henüz vardı fakat Kırıkkale halkı oradan istifade edemiyordu. Kırıkkale halkının üstelik yararlanma edeceği hakeza güzel benzeri komutan noktasını halkımızın hizmetine sunacağız. Iyi olsun” dedi.

“Fiyatların başka marketlere göre akıllıca olduğunu gördüm”

Alışveriş yapan vatandaşlardan Gök Duran, “Buranın eskimemiş açıldığını gördüm. Gelip fiyatları nezaret etmek istedim. Tabii ürünlerin olması ilgimi çekti. Fiyatların farklı marketlere bakarak akla yatkın olduğunu gördüm. Sonuç dönemde marketlerdeki fahiş fiyatların olması insanları ekonomik kendisine zorluyor. Bu çeşit marketlerin almaşık yerine açılması fiyatlar açısından de makul olacağını düşünüyorum. Güzelce mücahede olmuş. Kırıkkale Valiliği’ne teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Share: