Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ego Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’dahi pakt kültürünün tepe noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları beyninde nam salmış DJ/yapımcı Ego Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’da Mağrip Berlin’dahi dünyaya mevrut Ben Klock, Techno çalgı sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi. DJ namına hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış bir sair esin verici kulüp olan WMF’birlikte başladı. 1994 itibariyle bire bir zamanda şehrin ayrımsız başka müzik sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno çalgı sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi olan Ben Klock, 2006’da kendi plaka şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü kayran sanatkâr aynı çokça prestijli ödülün de sahibi.

Berlin’in ikonik akşam kulübü Berghain’de efsaneleşen Ego Klock, kentin müzikal renkliliğinin sunu büyük sembollerinden biri. Berghain’le teferruatlı sürekli birliktelikleri, Klock’un kendine nesir ettiği elektronik saz krallığına uygun zemini sağlayarak günümüzün en çokça rabıta gören DJ’lerinden biri olmasına kat açtı. Hararetli ve derinlikli tıpkısı techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında yarım görülen zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: