Dondurucuda Kışlık Tendürüst Fasulye

Dondurucuda Kışlık Tüvana Fasulye Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 kg canlı fasulye
 • 9 adet domates

Dondurucuda Kışlık Genç Fasulye Tarifi Yapılışı

 1. İlk kendisine fasulyelerin esas kısımlarını alarak kırıp yıkayın. Ego durmaksızın ikiye bile kesiyorum tamamen kişi tercihim, bu şekilde sevdiğim için. Siz dilediğiniz şekilde doğrayın. Yıkayıp suyunu süzün.
 2. Domateslerin kabuklarını soyarak ister pespaye küpler halinde doğrayın isterseniz de rendeleyebilirsiniz.
 3. Fasulyelerin sığabileceği ve rahat karıştırabileceğiniz büyüklükte ayrımsız tencereye ilk domatesleri sonraları de fasulyeleri koyarak kapağını kapatın.
 4. Tencereyi ocağa alarak mutedil ateşte, fasulyelerin rengi dönünceye kadar pişmeye bırakın.
 5. Zir kısımda olanlar henüz çabuk pişeceğinden arada karıştırmayı ihmal etmeyin.  Antrparantez fasulye miktarına ya üstelik cinsine ilişkin kendisine süre değişken ama 15 dakika kabil aynı sürede hazır olacaktır.
 6. Yeterince pişen fasulyelerin rengi döndükten sonra ocağı kapatabilirsiniz.
 7. Soğuyan fasulyeleri birer pişim olacak şekilde buzdolabı poşetlerine doldurarak havasını cebin ve ağızlarını kapatın.
 8. 4-6 nefis bire bir aile üzere 2kg’lik güre fasulyeden 4 torba hazırlayabilirsiniz.
 9. Hazırladığımız gailesiz fasulyelerimizi henüz sonra buzluğa kaldırarak saklayalım.
 • Kışlık fasulyeden fasulye yemeği yazmak istediğimiz zaman kavurduğumuz soğan ve salçanın üzerine çözülmeden fasulyeleri ilave ederek ısıdam suyunu ekleyelim. Fasulyelerimiz yumuşayıncaya büyüklüğünde pişirelim.
 • Bire Bir zamanda dinç fasulyede kullanacağınız domateslerin elan basit soyulması için domateslerin tabanını zait şeklinde keselim ve kestiğimiz domatesleri kaynayan suya bırakarak 45 saniye büyüklüğünde bekletelim. Henüz sonradan domateslerimizi buzlu suya atarak 45 saniye bekletip çıkartalım. Bu şekilde yaptığımızda domateslerinizin kabuklarının bir lahzada soyulduğunu göreceksiniz. Tafsilatlı tıpkısı şekilde soldurmak amacıyla videomuza bakabilirsiniz.Share: