TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar TOBB Harmoni ve Arabuluculuk Merkezi açılışına katıldı Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının 120 yıllık rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik biz. 5 yıllık sürede dünyayla rakiplik edebilecek, hep hakları bizim tevessül etmek amacıyla inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’da Gemlik’te açılışını yapıyoruz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar Tecim ve Sanayi Odası’nda TOBB Harmoni ve Arabuluculuk Merkezinin açım töreninde yaptığı konuşmada, pandemi döneminde 365 hane ve borsa başkanının, üyelerinin sıkıntıları ile taleplerini namına ilettiğini belirtti.

Bu sorunları icra makamında olan hükümete ilettiklerini ifade fail Hisarcıklıoğlu, “Bunların makro ayrımsız kısmından da akıbet aldık. Pek haddinden fazla bindi ve düzenleme hayata geçti. Sıkıntılarımız var mı? Var. Bizim işimiz fasletmek değil, bizler üyelerimizin sesiyiz ve onların tercümanları oluruz, bize yasayla sunulan görev budur. İcraat yetkisi ve sorumluluğu, hükümetimizindir.” diyerek konuştu.

Hisarcıklıoğlu, benzeri müjde atfetmek istediğini vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Türk insanının 120 yıllık rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik tığ. 5 almanak sürede dünyayla rakiplik edebilecek bütün hakları bizim girmek neredeyse inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’da Gemlik’te açılışını yapıyoruz. Tanrı yıldız ederse üstelik mart ayında Afyonkarahisar’bile TOGG arabasını bilcümle beraber göreceğiz.”

Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Oturmuş Üyesi Cemil Çiçek de dünyanın sunu aceleci değişen ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini vurguladı.

Eski bilgiyle eskimemiş sorunları çözüme kavuşturmanın tür olmadığını nâkil Çiçek, şöyle bitmeme etti:

“Bu gelişmelere ve değişmelere koşut namına hem mevzuatımızı hem da kurumlarımızı yeniden gözden eylemek gerekiyor. Çünkü kuralları bile kurumların ihtiyaçları belirler. Dolayısıyla şimdi bazı kurumlar kurulduysa ve yıpranmamış kurallar geldiyse etmek ki toplumun buna ihtiyacı var. Biz de acun tecrübesinden istifade ediyoruz. Eller de bizimkisinden istifade ediyor. Onun üzere 2002 yılından bu tarafa metin çokça oranda mübayenet olduğu kadar ihtimal semereleri ve neticeleri biraz ant matlup. Bir hizip kundak, fesat hareketler cihetiyle yargımız aşağı acı aldı. İnşallah, gelişmemiş sürede o yarayı bile saracaklar.”

Programda, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser üstelik birer müşavere yaptı.

Konuşmaların peşi sıra Hisarcıklıoğlu ile Çiçek’e ihsan ikram edildi.

Daha sonra ATSO binasındaki TOBB Uyum ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı yapıldı.Share: