Travel Turkey İzmir’de baştan Ayvalık rüzgarı esecek

Turizm alanında Kuzey Ege’nin yıldızı Ayvalık, Türk fuarcılığının başkenti İzmir’birlikte 8-10 Boşluk tarihleri beyninde 16.’sı düzenlenen Travel Turkey İzmir’bile Mağaza A hanay, A 108no’lu stantta baştan yerini alıyor.

Ayvalık Belediye Reisi Ongun Olmuş, dünya turizminde rüçhan tercih edilen şehirlerden biri olan İzmir’dahi turizm fuarına yeniden katılmaktan iri tıpkı bahtiyarlık duyduklarını belirtti. Komutan Olmuş, “Doğası, tarihi dokusu, kültürel varlıkları, gastronomisinin birlikte dünyaca adlı zeytin ve zeytinyağı ile Türkiye’nin genişlik dokunaklı turizm merkezlerinden biri olan Ayvalık’ı adalet ettiği “ayraç” değerine ulaştırıyoruz.Ayvalık’ta değme yıl Şimal Ege’dahi milyonlarca evcil ve yabancı turisti ağırlıyoruz. Bu sene baştan katılacağımız fuara son evre iddialı namına hazırlandık. Mağaza A avlu, A 108no’lu stantta atılmak istediğiniz yerde sizleri üstelik Ayvalık’ı yaşamaya bekliyoruz” dedi.

Ayvalık Belediyesi ile S.S. Ayvalık Istihsal ve Pazarlama Kooperatifi’nin şişman tıpkı özenle hazırlandığı fuarda Istihsal Mutfağı’nın birbirinden içimli ürünleri birlikte vatandaşlarla buluşacak.

Fuarda; Ayvalık’ı sunma dolgunca şekilde tanıtıp, kuracakları bağlantılarla ilçeye hesaplı cümbüş ve kazançların getirilmesini hedeflediklerini tabir fail Başbuğ Reşit, “Ana balaban amacımız yaz aylarında kısa süren turizm sezonunu 12 ayak tabanı yayabilmek. Alelhusus mimari çatı, tatbilir, destinasyon, zeytin ve zeytinyağı konusundaki algıda seçiciliği da ortaya hissetmek sunu mefret gayelerimizden birisi olacaktır” diye niteleyerek konuştu. – BALIKESİR

Share: