Uyuşturucuyla yakalandı, poşetleri toka için kullandığını söyledi

BOLU’da, ayrımsız tutar maden ve kilitli poşetlerle yakalanarak tutuklanan Sinan Batur, savunmasında satışa hazırlamak üzere bulundurduğu kilitlenmiş poşetler için, “Poşetleri eşimin tokalarını girmek amacıyla kullanıyorum” dedi. Mahkeme, Sinan Batur’u 12 sene 6 kamer dam ile cezalandırdı.

Bolu Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğü ekipleri, güzeşte sene çatlak ayında yaptıkları el kontrolü sırasında tıpkısı otomobili durdurdu. Otomobilde yapılan aramada, 2 tabanca, alıngan sağlama, eroin madde soğurmak amacıyla makbul aparat ve kilitlenmiş poşetler ile bire bir hacim mızrap madde ele geçirdi. Otomobil sürücüsü Sinan Bahadır ‘Uyuşturucu özellik ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı.

Bolu 1’inci  Korkulu Ceza Mahkemesi’nde mevkuf yargılanan Sinan Bahadır, karar duruşmasına bundan sonra. Suçlamaları akseptans etmeyen Sinan Batur, “Arabamın içerisinde mevcut kilitli düzme poşetler eşime aittir. O poşetleri eşimin tokalarını vira etmek üzere kullanıyorum. Uyuşturucular ise bana aittir. Ama, kıymak için değil sarmak için bulunduruyordum. Beraatimi istiyorum” dedi. Mahkemeye mütalaasını sunan müddeiumumi, sanığın 15 sene dam cezası ile cezalandırılmasını irade etti. Mahkeme heyeti, Sinan Batur’u 12 sene 6 kamer dam ile cezalandırdı.

Share: