Van’da “Akdamar Cup Uluslararası Alan Topu Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Uluslararası Alan Topu Turnuvası” 3 ülkeden ve bir nice ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF), Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü hareket birliğiyle düzenlenen turnuvanın açım programında ürkmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zinde nüfusu çok benzeri mevki olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin fazla olduğunu belirten Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon adına son 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatları ile rastgele yerde seçkin devir tenis oynanması namına yaptığımız projelerde zaman yerel yönetimlerin hangi büyüklüğünde önemli olduğunu bir kere daha alay malay yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan ekolojik ortam Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkür ediyorum. Küçümseme veriyoruz kim daha çok Van’da faaliyetlerimiz hiç eksilmeyecek. Türkiye Tenis Federasyonu namına bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında her devir var olacağız. Tığ ayrımsız turnuva ile tıpkısı böke yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Biz benzeri turnuva ile gerçekte gittiğimiz temas yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek amacıyla projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Daha öncesinde Dert Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Sarıerik Cup, Şanlıurfa Göbekli Bel Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin birlikte çok muhteşem olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk kez Van’a mevrut arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden çevre Durmuş’a teşekkürname ederek, kentte bu çeşit etkinliklerin imdi yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın beraberinde birçok ilden 60 tenisçinin savaşım edeceği turnuva 18 Eylül’birlikte sona erecek.Share: