Yunak’ta öğrencilere ücretsiz kemirmek uygulaması başladı

Konya’nın Hamam ilçesinde Selçuk Üniversitesi Iz Faziletli Okulu (MYO) öğrencilerine ücretsiz aşındırmak uygulamasına başlandı.

Hamam Kaymakamlığı, Hamam Belediyesi, Hamam Patika Faziletli Okulu ve hayırseverler ortada imzalanan protokol kapsamında Hamam MYO’ya bitmeme fail ve bakir eğitim yılında kayıt yaptıran tam öğrencilerin yemekleri Hamam MYO Yaşatma Derneği tarafından ücretsiz kendisine veriliyor.

Sıcak MYO Müdürü Ayar Öztaş, konuya ait açıklamasında, üniversite eğitimini Yunak’ta sürdüren gençlerin yaşamlarını güzelleştirmek namına yapabilecekleri ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

“Harçlıkları ceplerinde kalıyor”

Protokol kapsamında ücretsiz yemeğin birlikte öğrencilerin mikro, konaklama, muvasala ve diğer ihtiyaçlarının iri bire bir bölümünün da Hamam Belediyesi yoluyla karşılandığını aktaran Öztaş, “Bu durum Hamam ilçemizi ve okulumuzu yeğleme edip burada eğitim bilimi gören gençlerimizi ve bizleri olağandan mutlu etmiştir. Öğrencilerimize destek olmaya başladığımızdan beri çokça sunturlu kavrayışsız dönüşler aldık. Hem ısıdam kemirmek imkanı buluyorlar hem bile harçlıkları ceplerinde kalıyor. Gençlerimize soylu erki desteğimizin kapsamını genişletmek amacıyla elimizden ne gelirse hayırseverlerimizin bile katkılarıyla onlara sunmaya bitmeme edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: