Bingöl haberi | Dinç Yıllık, bu ayki sayısıyla 17. yılını kutluyor

Zinde Dergi’nin 17. yılını kutladığı bakir sayısı “Kendinizi Bulacağınız 100 Düz” başlığıyla okuyucuların istifadesine sunuldu.

Kişinin sevdiği insanlardan ve gittiği mekanlardan çokça etkilediğinden yola çıkılarak, gençlerin manayla buluşması ve ruhlarına azık olması amacıyla hazırlanan 100 ortamın sunulduğu dergi, içeriği ve yazar kadrosuyla dikkat çekiyor.

Tasarımında birlikte yeniliklere yer sunulan derginin ilk teşrin sayısında, “İştikak Zamanı” köşesiyle Volkan Yahşi, “Turnusol Kağıdı” ile Tuğçe Onma Stabil, “Ruha Felah Notlar” ile Gökhan Ergür, “Aynı birlikte Böyle Baksak” ile Muhammed Esat Altıntaş, “Dost Meclisi” ile Merve Safa Likoğlu ve “Yordam” köşesindeki karikatürleriyle Yusuf Blucin düz alıyor.

Gündeme dair özgün yaklaşımlar içeren haber bülteni “Neler Olmuş Öyle?” ile Nurcan Doğan, hayalleri olanlara dair 10 teklif sunan Furkan Özkul, “Vefa” köşesinde Abdullah Tivnikli’yi anlatan Süleyman Ragıp Yazıcılar, “Hastane” köşesiyle Abdullah Uçan, derginin bu ayki kadrosunda düz alıyor.

Usta isimlerle söyleşiler okuyucuyla buluşuyor

Yayıncı ve pedagog Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile “Hatıralarla İslami Mücadele: Dikenli Yolda Akın Etmek” eseri bağlamında Türkiye’deki İslami uğraş, dergiler ve gençlik hareketleriyle ilişkin yapılan söyleşinin yanında toplumsal medyada “birvaize” olarak maruf Fatma Küçümseme, meddahlık geleneğinin temsilcilerinden öğretim üyesi Osman Bozdemir ile gerçekleştirilen söyleşiler da dergide okuyucunun beğenisine sunuluyor.

Erhan İdiz “Yolun Öğrettikleri” köşesindeki yazılarına bitmeme ederken, Hande Berra’nın gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları paylaştığı “Gezi-Yorum”, Burak Çetik’in “Yer Taşları”, Burak Dinç’in “Tekellüm Defteri” ve Süleyman Çınar’ın “Deneme Konuşuyor” köşeleri birlikte bu kamer dergide yayınlanan yazılar arasında.

Türkiye’den ve dünyadan hazırlanmış duyum, ekin sanattan bilgi teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok içeriğin yer aldığı, rastgele sene eskimemiş kampanya döneminde benzeri eseri abonelerine ihsan eden neşir, bu sene Prof. Dr. Soner Duman’nın “Allah’ım Sorularım Bitmedi” ünlü çalışmasını okuyucularına ulaştırıyor.

Share: