Bitlisli arıcılara 846 titrem şeker dağıtımı

Bitlis İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü koordinesinde etkili arıcılara 846 titrem kristal şeker hastalığı dağıtımı devam ediyor.

Bitlis İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde kentte neşelilik gösteren, Ekincilik ve Orman Bakanlığı Arıcılık Vasıta Sistemine (DINGIL) mukayyet ve faal arıcılık fail üreticilere hizmetçi şekeri desteği uydurmak için kıymet miktarda kristal toz şeker dağıtılmaya başlandı. Bitlis’in Hizan ilçesinde arıların kışlık beslenmesinin yapılarak önümüzdeki sezona kıpırdak girmelerini keşfetmek üzere bal üreticileri birliğine kayıtlı arıcılara 545 Titrem billur şeker hastalığı angajman başkanı Seyithan Fellah eliyle belirlenen kişilere ulaştırılıyor. Öte yandan Bitlis Günahsız Yetiştiricileri Birliği üyelerine 301 ton billur şekeri, Bitlis Irtibat Başkanı Medeni Müstacel aracılığıyla dağıtılacağını bildiren Bitlis İl Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Polat, üreticilere kırnak olmasını diledi.

Arıcılar ise makro bir bölgede üretim yaptıklarını vurgulayarak desteklerden ekolojik ortam bahtiyar olduklarını söyledi. – BİTLİS

Share: