Edirne’ye akın fail Bulgarlar esnafın yüzünü güldürdü

Bulgaristan’dan Edirne’ye atak eden ve yılbaşı alışverişlerini yapan turistler, Edirneli esnafın yüzünü güldürüyor.

Bulgarlar Edirne’ye akın atak gelmeye bitmeme ediyor. Sabahın er saatlerinden itibaren özlük araçlarıyla ve volta otobüsleriyle Bulgaristan’dan Türkiye’ye gümrük kapılarından giriş fail turistler, yılbaşı öncesi gıdadan giyime kadar bir nice ihtiyacını Edirne’den karşıladı. Edirne’ye gelen bitişik devlet Bulgaristan vatandaşları, kent merkezindeki çarşı, pazarda aksata yaptı. Tezgahları didik didik eden Bulgarlar kent merkezinde çokluk oluşturuyor. Bulgar gezgin yoğunluğu Edirneli esnafın da yüzünü güldürdü.

Kış alışverişini yapıyorlar

Bulgarların nerdeyse hep kışlık alışverişlerini Edirne’den karşıladıklarını anlatım fail esnaflardan Mustafa Ay, “Bulgar vatandaşların Edirne’ye gelmesinden ekolojik ortam çokça memnunuz. Atıştırmalık, deterjan, giysi kabilinden temas türlü ürünü alıyorlar, bizde bu durumdan faydalanıyoruz” dedi.

Bulgaristan’ın Filibe kentinden Edirne’ye alışverişe mevrut Elvan Cemil, “Gezmeye ve alışveriş yapmaya geliyoruz. Uygun gördüğümüz gelişigüzel şeyi alıyoruz. Zeytin baklava kadar bir nice işaret aldık” derken Romanyalı Dimitrov ise, “Edirne’yi çok seviyoruz. Esasen geleceğim” ifadelerine kullandı. – EDİRNE

Share: