El-Kilit Operasyonunda şehit olan Yusuf Ataş’ın babasından içli sözler: PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz, ülkemi seviyorum diyordu

Geçtiğimiz günlerde El-Kilit Operasyonunda terör örgütü PKK mensuplarınca açılan biberli sonucu martir olan Yaya Astsubay Çavuş Yusuf Tutturgaç’ın polis memuru babası Kurtuluş Tutturgaç, oğluna gel dediklerini belirterek, “Gelmesini istedik, tavsiye ettik amma ‘namevcut’ dedi. ‘Cet mesleğimi ve ülkemi seviyorum, tığ buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz” dediğini söyledi.

”HAYATTA YERYÜZÜ ÇOKÇA İSTEDİĞİM MOLEKÜL KIZ ÇOCUĞUMUN OLMASI”

1 Ilk Teşrin 2022’bile El-Kilit Operasyonunda yıldırı örgütü PKK mensuplarının açtığı üzücü sonucu şehit olan Yaya Gedikli Çavuş Yusuf Tutturgaç’ın arkadaşlarının paylaştığı videoda, “Benim vasiyetim, hayattan sunma çok istediğim özdek, yegâne kız çocuğum olsun istiyorum. Şayet ölürsem tek lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca kamu masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir dahi bayramda gidin annemin, babamın elini öpün” demişti. Bu videonun konusunda büyüklük genelinde birçok emanet şehit Tutturgaç’ın vasiyetini namına anlatmak amacıyla bindi sundu.

“LEŞKER TUTMAK İSTİYORDU”

Şehit oğlu Yusuf’un herkese alın iyilikçi olduğu belirten baba Reha Ataş, oğlunun değme ant leşker görünmek istediğini aktardı. Ataş, “Iyicene aynı çocuktu, güzel tıpkı evlattı. Hayırseverdi arkadaşlarına, eşe dosta, komşulara herkese faydalı eden tıpkısı çocuktu. Kederli benzeri yaşantımız olmadı, kendisinden yana benzeri sıkıntımız da olmadı. Yaşarken de bizi sevindirdi, rahmetlik olunca de sevindirdi. Arkadaşlarına vermiş olduğu vasiyetinde kendisinin iyicil benzeri kişiliğe cemaat olduğunu bilcümle bu arada gördük. Çeri gelmek istediğini söyledi, ben da mesleğim gereği çeri girmek edisyon dedim oğlum. Sınırlarda, köylerde veyahut köylerde fariza yapacaksın, merkezde lakırtı, polis ol dedim. O de ‘Yok cet ben çeri olacağım’ dedi.

”KENDİSİ BÖLGEYE SEVEREK GİTTİ”

2018 yılında sınavlara girdi meslek yüksekokulunu kazandı. Balıkesir’bile gördü eğitimini 2 sene. Devamında Isparta ve İstanbul’da komando er eğitimini aldı. Eneze nasıp yeri Kırklareli Vize daha çok, birliği Hakkari çıkınca oraya gitti kendisi. Askeriye pres benzeri çığır, kutsal dahi aynı iz. Orada teşkilat elemanları, PKK’lılar çoktur o bölgede. Devletimiz üstelik El Kilit Harekatı başlattı o bölgede. Kendisi severek ve atlaya zıplaya gitti. Gelmesini istedik, kaynak ettik amma yok dedi ‘Cet, mesleğimi ve ülkemi seviyorum dedi. ‘Biz buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz dedi” diye niteleyerek konuştu.

“KENDİSİYLE GELGEL DUYUYORUZ”

Evladı ile alim duyduğunu vurgulayan ata Tutturgaç, devletin kalıcı kalacağını söyledi. Cet Tutturgaç, “Devletimiz nazik. Oğlum martir oldu ama oradaki görev bitmedi. Devletimiz PKK ve ona yakın kamu unsurları yok edecektir. Oğlum bile bu yolda vatanı üzere, bayrağı için martir oldu, mertebesi haddinden fazla domuzuna. Tamam, üzüldük, canımızdır. Ama elhamdülillah devletimiz zevalsiz kalacağından belde sevincimiz da var. Tanıklık mertebesine yükseldi. O yüzden gururluyuz, kendisinden gelgel duyuyoruz” şeklinde konuştu.

”LÖSEMİ İLE İLGİLİ PAYLAŞIMI BİZLERİ GURURLANDIRDI”

Küçük kızlarının martir oğlu Yusuf ile gelişigüzel büyüdüğünü ve o yüzden kız çocuklarına karşı begayet benzeri sevgisinin olduğunu dile getiren cet Tutturgaç, “Lösemi ile ilişik yapmış olduğu paylaşım kıtipiyoz bizleri bile gururlandırdı. Mevki tıpkı aksiseda uyandırdı. 7’den 70’e cümle bu konuda yardım fayrap etmek istediğini belirtti. Bu işle ilgilenen kuruluşlar oldu. O kurumdan üstelik bizleri aradılar, esen olsunlar. Çocuğun vasiyeti ile ilgilendiren mutlu kaldıklarını söylediler. Kız çocuğu ile ilişkin yapmış olduğu açıklama da kendisinin ayrımsız kız kardeşi var 6 yaşında. Çocuğun önceki gününden beri Yusuf ile beraberdi. Çocuğumuz doğduğu devir kucağına doğdu onun. Bebekliğini, sürünmesin, yürümesin, ilk konuşmasını Yusuf bunlara tanık oldu. Onunla beraber büyüdüğü amacıyla süfli tıpkısı sevgisi vardı, kız çocuğuna cebin. Yavru yanlarında büyüdüğü amacıyla Yusuf’un ona karşı sevgisi emreylemek kim kurban olduğum Cenabıhak şehit olacağını kalbine indirmiş, bunu de dile döktü.

”VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ”

O videoteyp ortamında de keyifli tıpkısı şekilde diyor, ‘Ben martir olursam lösemili benzeri çocuğa bakılsın’ vasiyet ediyor. Elhamdülillah vasiyeti namına getirildi. Mutluluk yerine hesabına getirildi. Sistem ehil çıktı. Cumhurbaşkanımız, oran büyüklerimiz, Elazığ Valisi, Bingöl Valisi yani bütün mevki erkanı çocuğun vasiyetine erbap çıktıklarını belirttiler. Fiilen da oldu. Bizim Yusuf’umuzun vasiyetindeki üzere kızımın yaşlarında bir kız çocuğu. Cenabıhak ona birlikte hep hastalara birlikte şifa versin Elazığ Valimiz bu konuyla ilgili vasiyeti namına getirdi. Salim olsunlar konuyla ilgilendiler, Allah onlardan razı olsun” açıklamalarında bulundu.

Share: