Engin Özkoç: “İhtiyacımız Olan Husus Birlik ve Muadele, Kuma Kanı ve Ateş Parçası Ayrımsız Defa Arkadaşlığı”

Bilgi: TAMER ARDA ERŞİN/ Alıcı: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Kol Başkanvekili Açık Deniz Özkoç; CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “Çıktı haberi olmak zorundayım. Siz kıtipiyoz benimle birlikte misiniz?” açıklamasını, “Hem gelişigüzel öğün yürüdüğü öğün arkadaşlarına, hem üstelik hep milletimize seslenerek, ‘Benimle bu arada bu yolu yürüyecek misiniz’ diyerek ayrımsız öğün henüz anlatım etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan öz temas ve beraberlik. İhtiyacımız olan husus eş aynı beyin. İhtiyacımız olan cıvıl cıvıl ayrımsız posta arkadaşlığı” sözleri ile değerlendirdi.

CHP’nin İzmir Seferihisar’üstelik iki gün sürece; CHP’nin TBMM Grubu 27. Dönme 5. Çalışma ve Yorum Toplantısı, bugün başladı.

CHP Ekip Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, “Daha Çok saymak zorundayım. Siz siftinlik benimle birlikte misiniz? Bu ahali düşmanlarını bu arada yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da daha çok sezmek istiyorum” sözlerini değerlendirdi. SIMURG Veri Ajansı’na mütekellim Özkoç, şunları söyledi:

“İHTİYACIMIZ OLAN ZIHAYAT BİR KAT ARKADAŞLIĞI”

“Verdiğimiz hürriyet ve hak mücadelesinde, yoksulluğa cebin verdiğimiz mücadelede, ikinci yüzyıla girerken önümüzdeki seçimlerle ilgili Sayın Umumi Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu; hem gelişigüzel kere yürüdüğü kat arkadaşlarına, hem üstelik bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle bu arada bu yolu yürüyecek misiniz’ diye niteleyerek benzeri kez daha rapor etmiştir. Haddinden Fazla ruhlu benzeri şekilde anlatım etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan molekül bağlantı ve kardeşlik. İhtiyacımız olan özdek eş bire bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bire bir kez arkadaşlığı.

Genel Başkanımızın bu ifadesine çokça olumlu tepkiler takkadak gelmeye başlamıştır. Bu de milletimizin hangi kadar tüvana ayrımsız seçeneği olduğunu, CHP gibi dallı güllü ayrımsız seçenekleri olduğunu, ‘millet masası’ kabil kuma tıpkısı değere ehil olduğunu bir defa henüz göstermesi açısından haddinden fazla önemlidir.

Genel Başkanımız bunu, sadece kez arkadaşları için rapor etmemiştir. Aslında bunu milletimize tekraren şöyle tabir etmiştir: ‘Bize katılın. Şayet Türkiye’deki sorunları alay malay çözmemizi istiyorsanız, bize katılın. Tığ gelişigüzel başarırız. El Erki, hürriyet, hak üzere bize katılın; temas olursak başarırız’ demiştir. Pespaye Türkiye Cumhuriyeti tahakküm zamanlarda temas olduğu, bu arada olduğu ahit, kuma akılla cereyan ettiği ant; bunu başarabilmiş aynı ülkedir, millettir.

Biz bir el daha söylüyoruz; demokrasi için, özgürlük amacıyla, ikinci yüzyılda rahat tıpkı Türkiye üzere, gene dengeli bir Türkiye üzere yürüdüğümüz yolda milletimize ihtiyacımız var. Milletimizle bu arada bunu muvaffak olmak istiyoruz.

Kırmızı çizgimiz vatanımız ve bayrağımızdır, diyoruz. Bu iki değere samimi merbut olan; ayrımlı düşünseler dahi, ayrımlı dirim biçimleri olsa üstelik bilcümle insanlarımızla kucaklaşarak yolumuza beklemek istiyoruz. Bize bunu takkadak hissettiren bilcümle yurttaşlarımıza üstelik ilgiyle teşekkür ediyoruz. Verdikleri destek çokça değerlidir, Genel Başkanımıza.

Umumi Başkanımızın bu sözünün dakikasında arkasında; haddinden fazla kızıl başkanlarımızın, belediye başkanlarımızın, sair uray başkanlarımız da bu desteği veriyorlar; başkanlarımızın çok yalınlık ve net ifadeleri yürüdüğümüz yolda bize vahim katacaktır. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.”

“MİLLETİMİZ KENDİSİNDEN KOPAN SARAY AKLINI ARTIK HADDINDEN FAZLA AÇIK VE AÇIK OLARAK GÖRÜYOR”

Özkoç, Kılıçdaroğlu’nun “umum düşmanları” ifadeleri üzere ise şunları söyledi:

“Bunu bir sertleştirme, ayrıştırma üzere rapor etmiyor. Genel Başkanımız şurası söylüyor. İnsanları küçümsüyorsunuz, insanları eften püften görüyorsunuz. İnsanların yoksulluğu ile kolpo geçiyorsunuz. İnsanların çaresizliğiyle, umutsuzluğuyla dolma geçiyorsunuz. Onlara yukarıdan bakıyorsunuz, saraydan bakıyorsunuz. Saray aklıyla hareket ediyorsunuz ve topluma bundan sonra atılganlık vermiyorsunuz. Bu akilane değildir, anlamında anlatım ediyor. Amiyane bile anca. Milletimiz kendisinden ayrışan idarecileri, kendisinden kopan saray aklını imdi çok kemiksiz ve net olarak görüyor. Buna karşı da bire bir duruşu olacaktır. Bu duruşu de çok kemiksiz tıpkı şekilde rapor ediyorlar.”Share: