Gittiği kurs sebebiyle işyeri kurup işveren oldu

Ordu’nun Ünye ilçesinde canlı 2 yavru annesi taze karı, açtığı butik çikolata işyeri ile hemcinslerine denk oldu.

Ünye’üstelik hareketli 2 bala annesi 33 yaşındaki Demet Helvacı, yıllar geçmiş tembel olması dolayısıyla mütenevvi kurslara başvurdu. Ana mesleği muhasebecilik olan genç eş, Ünye Tecim ve Endüstri Odası tarafından sunulan Avrupa Birliği onaylı kurs sayesinde çikolata yapmayı öğrenerek öz işini kurdu. Helvacı, bugünlerde ise aldığı siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

“Kurslardan aldığım muvaffakiyet beni aksiyon yeri açmaya yöneltti”

Bağ Helvacı, aldığı ağırşak ile kendini geliştirdiğini belirterek, “Aslında geçmişimde mutfakla tek alakam yoktu fakat kursa anbean çikolata ile sütün birlikteliğini öğrenerek bu işi istekle yapmaya başladım. Yani benzeri eş olarak ayrımsız özdek gidermek yahut bir şeye sıfırdan fethetmek bana gusto vermeye başladı. Kurslarda aldığım müspet sonuçlar dahi beni bire bir iş yeri açmaya yöneltti. Ünye Tecim ve Endüstri Odası’nın Avrupa Birliği musaddak kursu sebebiyle kendimi geliştirdim” dedi.

“Anne mesleğim saymanlık”

Ana mesleğinin muhasebe sektörü olduğunu söyleyen, Helvacı, “Benim anne mesleğim muhasebeydi. Tabii aldığım kurslarla birlikte çikolata ile özdeşleşmeye başladım. Başaracağımı ve yapabileceğimi ben dahi bilmiyordum. Kendimi geliştirdikten bilahare çikolataya gestalt verilmesi, işlenmesi ve püf noktalarını öğrenerek bu işime devam ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – KALABA

Share: