Onma merkezi termal tesisler 2022’de doldu taştı

Felah merkezi termal tesisler 2022’üstelik doldu taştı

YALOVA – Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kadar akarca sularıyla onma merkezi olan Yalova Termal Kaplıcaları, bölgeye domestik ve ecnebi turistleri çekmeye bitmeme ediyor. Yıpranmamış yatırımlarla gezmen sayısının gelişigüzel sabık aktarılma arttığı Termal ilçesinde 2022 yılı turizmcileri sevindirdi.

Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda sıkıntılar hareketli Yalova’daki termal turizm işletmecilerinin yüzü 2022 yılında bölgeye gelen yerel ve ecnebi seyyar sayısında yaşanan artım ile güldü. Evvelden takkadak Ortadoğu’dan mevrut Zenci turistlerin Termal’e ilgisi sürerken akıbet yıllarda yapılan lansman çalışmalarıyla Avrupa ve Rusya’dan gelen seyyar sayılarında bile çoğalma yaşanmaya başladı.

Kaplıcalarda domestik gezmen oranı yüzde 65

Keyif Bakanlığı Yalova Termal Kaplıcaları İşletmesi Müdür Muavini Beklenti Yılmaz, 2022 yılını bereketli bir şekilde geçirdiklerini ifade etti. 2022’üstelik 40 bin turisti ağırladıklarını anlatan Yılmayan, “Yüzde 65 oranında bizi yerli misafirlerimiz yeğleme etti. Rusya, Türki cumhuriyetlerden ve Ortadoğu’dan misafirlerimiz gene bizimle gelişigüzel oldu. Burada bağımlı töz suyumuz var. Akarca sularımızdan yararlanıyorlar. Klimatropi, oksijen spor tesisleri havasından yararlanıyorlar. Avrupa’dan mevrut misafirlerimizde da artış var. Itidalli Avrupa ülkelerinden geliyorlar” diye niteleyerek konuştu.

İlişkiler düzeldi, Ortadoğulu gezmen sayısı arttı

Termal ilçesindeki turizm tesislerinden Black Bird Thermal ve Spa Otel Genel Müdürü Çağrı Kayaç ise 2022 senesinde İstanbul, Kocaeli, Bursa üzere mümasil bölgelerde mihman sayılarının arttığını söyledi. Gündüz Feneri turistlerdeki artışa da değinen Kayaç, “Bire Bir önceki seneye bakarak Ortadoğu popülasyonunun devletlerarası ilişkilerin bile düzelmesi ile ongun bire bir noktaya geldi” dedi.

Avrupalı turistin eskimemiş rotası termal

2023 yılı üzere yıpranmamış yatırım hedefleriyle keyif turizminde bakir adımlar atmayı hedeflediklerini belirten Kaya, “2022 doluluk oranları ve hizmet kalitesini yükselttiğimiz benzeri yıl oldu. Termal ilçesinde 80’li yıllarda Ortadoğulu turistlerin tabiri caizse dedelerinin, babalarının keşfetmiş olduğu bir noktaydı. 5 yıl zarfında otelimiz ve çevremizdeki farklı turizm tesisleri adına yapmış olduğumuz pazarlama çalışmalarında Avrupalı misafirlerimizi henüz tehlikeli ağırlamaya başladık” ifadesini kullandı.

Ruslar kışın üstelik gelmeye başladı

Özellikle Moskof kültürünün fizik tedavisi ve termal akarsu noktasında mütekâmil tıpkı mutluluk olduğunu sözlerine ekleyen Kaya, şöyle konuştu:

“Elan başlangıçta bizleri yaz aylarında tercih fail misafirlerimiz artık şita mevsimlerinde termal sudan felah bulabilmek, termal suda dinlenebilmek noktasında bizleri konuşma etmeye başladılar. Averaj gelişigüzel hafta Zalim misafir adına 7-8 geceleme yapacak şen bir düzeye geldik. Moskof misafirlerimiz siktirici termal sulardaki kürleri kullanmayı deneme etmiş misafirler bu arada.”

Share: