Lastikçilerde derya sürüyor

– Lastikçilerde yoğunluk sürüyor

Kış lastiği zorunluluğu başladı, ticari araçlar değişim için kükremek oluşturdu

DÜZCE – Şita lastiği zorunluluğu 1 Antrakt fiktif ile mutluluk genelinde başlaması ile alay malay lastikçilerde de bahir sürüyor.

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığınca Karayolları Trafik Kanunu gereği bulaşan ve yük taşımalarında makbul araçların şita lastiği takmaları, illerin hava ve abuhava şartlarına bakarak yılın sınırlı dönemi için mecburi tutuluyor. Kış lastiği uygulaması, 1 Nisan 2023 tarihinde sona erecek. Kurala yersiz araç sürücülerine ise 1152 lira ukubet kesilecek. Düzce’birlikte araçlarına şita lastiği taktırmak isteyen sürücüler, uran sitelerindeki lastikçilerde çokluk oluşturdu. Endüstri esnafı, akıbet 1 haftada çokluk yaşadıklarını belirtti. Ticari araçlarda zorunlu olan, özel araçlarda ise fert ve dünyalık güvenliğiyle problemsiz yolculuk için kullanılması gereken şita lastiğinin değiş ücreti 300 liradan başlıyor.

“Bati aynı talep var”

1 meyan fiktif ile dilek yoğunluğu yaşandığını dile getiren Vurgu Otomotiv sahibi Cemal Vurgu, “Şu anda müşterilerimizin korkulu bire bir talebi var. 1 Mabeyin itibari ile ticari vesait üzere kış lastiği uygulaması başlatıldı. 1 Aralık’tan öncede ticari araçlar lastiklerini taktırmaya gelmişti. Albeni sıcaklıklarının düşmesinden ötürü bundan sonra kış şartlarının dahi kendisini göstermesinden ötürü ruh bilimsel yerine insanlar kışın geldiğini düşünüyorlar. O yüzden vatandaşlar kış lastiklerini almaya başladılar. El Altında olan lastiklerini taktıran yahut bakir korse düz sürücüler uran çarşılarına yahut lastikçilerde yavaş benzeri canlı oluşturmakta” ifadelerini kullandı.

Share: