Tecim Bakanlığı 419 ehlivukuf yardımcısı alacak

Tecim Bakanlığı 419 tecim ehlihibre yardımcısı istihdam edecek.

Bakanlığın Resmi Gazete’dahi yayımlanan ilanına bakarak, Tecim Bakanlığındaki Umumi İdare Hizmetleri sınıfından 8’inci ve 9’uncu evre kadrolara atanmak amacıyla, ekincilik, inşaat, makine, kimya, gıda mühendislikleri ile sayımlama, ekonomi, arsıulusal münasebat, pres, amme idaresi, ahbaplık ve maliyenin üstelik bulunduğu öğrenim dallarından çıkışlı 419 tecim bilirkişi yardımcısı alınacak.

Giriş sınavı yazılmış ve yavuklu almak için iki kademeli yapılacak. Mukayyet sınava KPSS nokta çeşidinden sükse sırasına bakarak kontenjan sayısının 20 katına kadar aday çağrılacak.

Başvurular sayısal ortamda 7-16 Kasım döneminde alınacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Çap (Tecim Bakanlığı/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Postayla yahut farklı şekillerde yapılan müracaatlar akseptans edilmeyecek. Adaylar bahis konusu bölümlerden yalnızca biri için başvuruda bulunabilecek.

Yazılmış imtihan 11 Aralık’ta Ankara’da yapılacak. Sınavın yeri ve saati adayların giriş belgelerinde belirtilecek. Yavuklu imtihan bile Ankara’dahi gerçekleştirilecek. Aday sınavın tarihi ve yeri, yazılı sınav sonucuyla gelişigüzel Bakanlığın kurumsal internet sitesinden (www.tecim.gov.tr) car edilecek.

Share: