Kars’ta kuyumculara seminer verildi

Kars’ta kuyumculara müteveccih alacak, muhasebe ve e-transformasyon süreçleri semineri düzenlendi.

Kars Tecim ve Uran Odası (KATSO) ve Kars Erkin Mali Müşavirler Odası (KARSSMMMO) işbirliği ile kentte cümbüş yürüteç Kuyumculara yönelik Muhasebe, rüşvet ve E-Dönüşüm süreçleri semineri verildi.

Seminere; Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, SMMMO Başkanı Tuncay Akdeniz, Defterdar Bilgehan Kurum ve Rüşvet Dairesi Müdürü İlyas Çıpa dahi iştirak sağladı.

Kars Tecim ve Endüstri Odası ile Kars Erkin Mali Müşavirler Odası teşrikimesai ile planlı seminerin açım konuşmasını KATSO Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu yaptı.

Başkan Alibeyoğlu, “Kars’ın sunma şişman sivil cemiyet kuruluşlarından birisi yerine üyelerin ve Kars ili mükelleflerinin ticaretlerini şuurlu ve daha disiplinli bire bir şekilde yürütmeleri için gayret harcama etmekteyiz. Kars SMMM Odası iş birliği ile SMMO uzmanları marifetiyle Mücevhercilik sektöründe elektrik tay tay arabası üyelerin Saymanlık, vergi ve E-Dönüşüm süreçlerinde meydana gelen yeniliklerden bilerek olmaları üzere bu seminerin düzenlenmesine değişmeyen verdik. Kuyumculuk sektöründe ruh gösteren üyelerimiz seminerimize sakil bağlam gösterdi. Katılımdan ve kuyumcu üyelerimizin ilgisinden sonuç derece memnunuz. Rica olması dahilinde bu şekil eğitim ve seminerlere bitmeme edeceğiz. Amacımız Kars ilinde ticaretin daha bilinçli ve mesleki aktöre kurallara akla yatkın adına gerçekleşmesidir” dedi.

Alibeyoğlu, katılımlarından yağlık Kars Defterdarı Bilgehan Gurur’a ve Idrak Dairesi Müdürü İlyas Çipo, SMMMO Başkanı Tuncay Akdeniz’e ve SMMMO uzmanlarına teşekkürname etti.

Başkan Alibeyoğlu’nun ardında kortej düzlük Kars SMMMO Başkanı Tuncay Akdeniz, “KARS SMMM Odası namına mükelleflerin gelişmelerinin ve bilinçlenmelerini akıbet rütbe önemsemekteyiz. Şuurlu tıpkı ticaretin kalın kafalı dönüşümü diyar geneline yayılmakta ve ilimizin gelişmesine yardım sağlamaktadır. Dolayısıyla bu eşkâl terbiye ve seminerlerin devamı için Kars SMMMO yerine temas antlaşma hazırız ve herhangi bir kalem işbirliğine açığız” diye niteleyerek konuştu.

Defterdarı Bilgehan Kurum, bu minval yetişek ve seminerlerin, ilin yatırımını, istihdamını ve ticaretini geliştirdiğini belirtti.

Gelgel, “Eğitimde alınan bilgilerin uygulamaya geçirilmesi her anlamda Kars iline ayar katacaktır ve Kars ilinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Kuyumculuk ile iştigal fail üyelere müteveccih planlı Muhasebe, Vergilendirme ve E- Transformasyon Süreçleri eğitiminden son basamak kıvançlı olduğumu göstermek istiyorum. Bu merkez eğitimlerin devam etmesini irade ediyorum ve emeği geçenlere teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

KATSO Toplantı Salonu’nda Kars SMMMO uzmanları aracılığıyla planlı seminere Kars ilinde hareketlilik gösteren kuyumcular kısık bent gösterdi. Seminerde Kuyumculuk Muhasebesi, Vergilendirme ve E- Inkılap süreçleri konuları tafsilatlı tıpkısı şekilde aktarıldı. Seminer soru cevaplarla sona erdi. – KARS

Share: