Malatya gündem haberi… Malatya site geçişi ile Battalgazi yolunun BSK ihalesi yapıldı

SELIM Öğür Şekil Değişmeyen Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Saylav Öznur Kötürüm, Malatya kent geçişi ile Battalgazi devlet yolunun Bitümlü Hamam Kokteyl (BSK) kaplamalı asfaltının ihalesinin yapıldığını bildirdi.

Çalgın’ın iletişim ofisinden yapılan mukayyet açıklamaya göre, Kötürüm, YANLIŞSIZ Öğür hükümetlerince kentin karaca yolları erişim ağına toplam 11 milyar liranın üzerinde envestisman yapıldığı belirtti.

Sakat, açıklamasında, “22 kilometrelik Malatya site geçişi, 7.9 kilometrelik bisiklet yolu yapımı ile 7 kilometrelik Battalgazi ülke yolunun BSK kaplamalı kere imal ihalesi güzeşte sonuçlandı. Genişlik gücük sürede işe başlanılacak elan rahat ve konforlu ulaşıma kavuşulacak.” ifadelerini kullandı.

İhaleyi kazanan yüklenici firmanın işe önümüzdeki günlerde başlayacağını ve yolların BSK yapılmasıyla sürücülerin henüz abat ve konforlu ayrımsız erişim imkanına kavuşacağını kaydeden Kötürüm, Malatya’da 2003 yılında rate kilometre olan BSK’lı yol uzunluğunu 332 kilometreye çıkardıklarına dikkati çekti.

Son 20 yılda Malatya’nın kara yolları muvasala ağına Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığınca tahminî 11 milyar 845 milyon lira envestisman yapıldığını ve Maşrık Anadolu’ya yolculuk edenlerin kullanmaya başladığı 53,5 kilometre uzunluğundaki Malatya Şimal Çevreyolu’nun 26,1 kilometresinin güzeşte sene trafiğe açıldığını hatırlatan Inmeli, güzergah üzerindeki 11 köprünün bile tamamlandığını belirtti.

Kötürüm, proje da bölünmüş yol, altyapı, arazi işleri, musahabe yapıları ile güreşçi köprüsü imal çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Share: