MHP Karaman İl Başkanı Ünüvar saylav aday adaylığı için görevinden çekilme etti

MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, milletvekili aday adayı olabilmek amacıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ünüvar, yaptığı yazılmış açıklamada, bugüne büyüklüğünde şerefle sürdürdüğü mülk başkanlığı görevinden, partisinden Karaman saylav namzet adayı kalkışmak niyetiyle incizap ettiğini belirtti.

Genel Başkan Şevket Bahçeli’nin ölçüm ve talimatlarıyla 2014 yılında minval kaymakamlık başkanı olarak başlayıp, 2019’üstelik ise tekrar Umumi Başkanının takdirleriyle iklim başkanı namına devam ettiğini anlatan Ünüvar, şöyle konuştu:

“Büyüğümüzün mülk başkanları toplantısında vermiş oldukları talimatları doğrultusunda, MHP Öğür Tüzüğü’nün 94. maddesine istinaden 28. zaman mebusluk seçimlerinde saylav aday adayı koyulmak niyetiyle kural dışı bulunmaktayım. Idealist olmanın ağırlık ve sorumluluğunu taşıdıklarına içtenlikle inandığım, kuruluş kadrolarımızın, yerel yönetim kadrolarımızın, sevgili ocaklarımızın ve sendikalarımızın ayrımsız deminden olduğu kadar göreve ati kullanılmamış yer başkanımızın etrafında üstelik birleşmesi yegane arzumdur. Bundan sonraki süreçte cemi ülküdaşlarım kabilinden Genel Başkanımın, partimin ve teşkilatımın emrinde olacağımı tercüman olmak isterim.”

Share: