SULTANGAZİ’DE 175 BİN LİRA DEĞERİNDE CEKET ÇALAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI

SULTANGAZİ’da dokuma atölyesinden 175 bin teklik değerinde ten ceket çalan iki aynasız yakalandı.Şüphelilerin atölyeden ceketleri çalarak kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Yunus Emre Mahallesi’nde 5 Ilkgüz Alışveriş haset saat 07.00 sıralarında,  iddiaya bakarak 2 eşkıya, Sultangazi oluşum atölyesinin önüne çalıntı olduğu öne sürülen bire bir araçla geldi. Atölyenin kapısındaki iki kilidi de kırarak arzu giren hırsızlar, masanın üzerindeki 750 kap ceketi ve 100 çıngı dikimi tamamlanmamış cilt ceketi çalarak kaçtı. Hırsızların daha önce bile 7 farklı dükkana girdiği ve çalıntı makine ile hırsızlık yaptığı öne sürüldü. Hırsızların geldikleri araçla kaçttığı anlar asayiş kamerasına yansıdı. Polisin takibiyle yakalanan şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

“PİYASA DEĞERİ 175 BİN LİRAYDI”

Tekstil atölyesi sahibi Mehmet Dik “Ahzüita sabahı 07.30’ta buraya girmişler. Dükkan sahibi beni aradı, geldiğimde bap açıktı. Kapıda 2 kilit vardı, 2’si da şikeste. Masanın üzerinde 750 cilt ceket, nakıs da 100 çıngı ceket vardı, kâffesi götürülmüş. Etraf değeri 175 bin liraydı yani o dahi benim işçiliğim. Markalı kap ceketlerdi. Eline ne geldiyse almış gitmişler. 10 dakika içerisinde rastgele şeyi alıyorlar. Bu hırsızlar 7 ayrımlı yere girmişler” dedi.

Görüntü dökümü———————–Şüphelilerin araçla kaçış hatırat -Girdikleri başka bire bir dükkandan kamera kaydı-Cilt ceketin fotoğrafı-Mehmet Yalman ile röportaj -Atölyeden detaylar -Atölyenin dışından detay

– İstanbulShare: