Türkler petrol peşinde! Azerbaycan Şevket Yer Yağı Şirketi (SOCAR) Batman’da taharri yapacak

Petrol Rezerv Antlaşması gereğince Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı (TPAO) adına Türkiye’de yer yağı sondajı yapmak için Azerbaycan Cesamet Yer Yağı Şirketi SOCAR Istikşaf yetkilisi Zekiullah Kerimli ve Hamza Oğuzhan, Batman’a gelerek civar incelemelerde bulunarak Vali Ekrem Canalp ile benzeri araya geldi.

VALİ CANALP ŞİRKET YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Batman Valiliğinde SOCAR yetkilileri ile ayrımsız süre dostça fail Vali Ekrem Canalp, müşareket yetkililerinden yürütecekleri petrol taharri faaliyetlerine ilgilendiren bilgelik aldı.

“SONDAJLARDA PETROLE ULAŞMAMIZ BİZLERİ HADDINDEN FAZLA BAHTIYAR ETTİ”

Azerbaycan ile Türkiye ortada Mart ayında İstanbul’üstelik planlı Petrol Rezerv zirvesinde imzalanan itilaf çerçevesinde yeryüzü makro sondajları Batman’bile yapmayı planladıklarını ifade fail SOCAR Tetkik yetkilisi Zekiullah Kerimli, “Bölgede yapacağımız sondajlarda petrole ulaşmamız bizleri çok bahtiyar edecektir. Antrparantez Batman Valiliği aracılığıyla Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin tıpkı ifadesi yerine yapılan Karabağ Parkı ile pekiştirilen el birliği köprüsü, Azerbaycan Fehamet Yer Yağı Şirketi SOCAR’ın Batman’üstelik yürüteceği yer yağı kontrol faaliyetlerimiz ile kardeşliğimiz daha dahi derinleşecek” dedi.

YURT EKONOMİSİNE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR MESAJI

SOCAR yetkililerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti anlatım fail Vali Canalp, Azerbaycan heyetine daraç ekonomisine sağlayacakları katkıdan hava teşekkürname ederek, SOCAR’ın yapacağı tetkik çalışmalarında başarılar diledi.Share: