Vegan aktivistler, Nusret’i protesto etti: Bir Krallık’ta iki milyon koca gıda yardımına muhtaçken değerli kaplama biftek satıyorlar

Dünya genelinde serencam dönemde küsurat vegan destekli protestolardan Nusret da nasibini aldı. Extinction Rebellion’a kapalı olan ve “nebat bütün bütün azık sistemiyle kitlesel yeniden doğallaştırma” kampanyası yürüten Animal Rebellion adlı aktivist grubundan sekiz sevimli, mazi akşam ezanı 18.00 sularında Nusret Gökçe’nin Londra’nın merkezi aynı bölgesi olan Knightbridge’deki et lokantasını basarak, önceden rezerve edilmiş masalara oturdu.

“BU RESTORANLAR SIFTINLIK SİSTEMİN SEMBOLÜDÜR”

20 yaşındaki aktivist mektepli Ben Thomas, “Bu kabil restoranlar darmadağin sistemin sembolüdür. Şu anda Birleşik Krallık’ta iki milyon insan gıda yardımlarına muhtaçken, fenomen şefler kızıl istila biftekleri bin sterlinden fazlaya satıyor. Biftek ve değişik al cilt çeşitlerinin çevresel damarı bozuk etkilerinin faziletkâr olduğunu biliyoruz” açıklamalarında bulundu.

RESTORAN ÇALIŞANLARI DIŞARI TAŞIDI

Aktivist kol eliyle paylaşılan videoda, tıpkı kadının, aşevi çalışanları yoluyla sokağa çıkarıldığı ve kaldırıma oturtulduğu görülüyor. Ahali TV’nin haberine bakarak, yetkililer görüngü adına polis memurlarının çağrıldığını, fakat protestocuların bölgeyi çoktan terk etmiş olmaları zımnında asayiş güçlerinin olay namına gitmesine lüzum kalmadığını bildirdi.

Share: