Yıllar sonra hizmetçi olduğunu öğrenip yollara düştü

Yıllar sonradan evlatlık olduğunu öğrenip yollara düştü

MALATYA – Malatya’üstelik faal 6 bala annesi Felek Arslan, yıllar sonraları besleme verildiğini öğrenince gerçeklik ailesini icat etmek amacıyla yollara düştü.

Battalgazi ilçesinde kıpırdak Felek Aslan, yıllar sonradan öğrendiği gerçekle adeta hayatının şokunu yaşadı. Biyolojik babası vasıtasıyla 6 aylıkken yetiştirme yurduna teyit edildiğini 15 yaşlarında evdeki evrakları sınıflama ederken öğrenen Felek Arslan, o zaman bugündür gerçek ailesine ittihat etmek üzere savaş veriyor.

” Adıyaman’a büyüklüğünde gittim”

Soy ailesine birleşmek amacıyla tıpkısı süredir uğraş verdiğini kaydeden Talih Aslan (42), “15 yaşlarındayken çocuk edindiğimi öğrendim. O günden bu zamana kadar ailemi aradım fakat bulamadım. Ailemi temin etmek için Adıyaman Insan Müdürlüğüne de gittim, oradan elime ayrımsız doküman verildi. Zat çabamla bir şeyler yapmaya çalıştım amma benzeri sonuca ulaşamadım. Yetkililerden bana yardım etmelerini istiyorum” dedi.

“Kimseden beklentim bulunmayan”

Evdeki evrakları bölümleme ederken hizmetçi belgesine ulaştığını rapor fail Arslan, “15 yaşındayken annem evdeki evrakları getirdi evin vergisini tefevvuk etmek için. Ego da evrakları incelediğimde bire bir belgede ‘uşak iktisap belgesi’ yazısını gördüm. Sonradan evrakı sakladım, şeb okuyunca bala edindiğimi öğrendim. Annem çağa edinildiğimi tek hissettirmedi. Annemi üstelik 3 sene evvel alzheimer hastalığından kaybettim. Ailem var ama esasen dahi neler olduğunu bellemek istiyorum. Kimseden bir beklentim namevcut. Kardeşlerim var mı namevcut mu bellemek istiyorum. Ailemi bulmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Bozukluk besleme verildim”

Besleme verildiği ailenin birlikte hayatını kaybetmesiyle ağız ağıza serbest kaldığını belirten Arslan, “Besleme olduğumu öğrendiğimde tıpkı gücenmişlik hissettim amma annem olsun, akrabalarım olsun bana beslengi olduğumu hiçbir şekilde hissettirmedi. Hizmetçi verildiğim ailedeki babam üç yaşındayken memat etti. Alzheimer hastası olan annem da üç yıl önceki hayatını kaybetti. Ağız Ağıza yalnız kaldım. Hıfzetmek istiyorum. Ihtimal bütün kardeşlerim tıpkı arada büyüdü, ego bozukluk ayrı büyüdüm? Ihtimal hakeza ayrımsız aileye düşmez birlikte apayrı benzeri ortamda olabilirdim. Hastalık besleme verildim, aktarmak istiyorum. Adıyaman tevellütlü olduğum için Adıyaman’a birlikte gittim amma aynı sonuca ulaşamadım” diyerek konuştu.

Share: