Edirne’den güdük bodur

Süloğlu Kaymakamı Hür Kaya ve Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Mağrip, Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut’u makamında musahabe etti.

Ziyarette kaymakamlar aykırı düşünüm alışverişinde bulundu.

İlçede yapılan ve yapılması planlanan projeleri mevkidaşlarına anlatan Keder, ziyaretlerinden ufuk Kayaç ve Günindi’ya teşekkür etti.

-Farkındalık eğitimi verildi

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Edirne Valiliği koordinesinde düzenlenen Kadına Yönelik Çabuk Uğraş eğitimleri bitmeme ediyor.

Farkındalık çalışmaları kapsamında Edirne İl Göç İdaresi personeline eğitim bilimi verildi.

Edirne Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri yoluyla sunulan eğitimlerde Çabukluk Önleme ve İzleme Merkezi çalışmaları, içtimai bindi hatları, “KADES” ve “UYUMA” projeleri karşı bilgi verildi.

Düzenlenen farkındalık çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

-Yardım tırı yola imdi

Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi işbirliğiyle Pakistan’daki selzedeler amacıyla hazırlanan besin malzemesi gebe müzaheret tırı yola bundan sonra.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, sivil cemiyet kuruluşlarının yanında hayırseverlerin katkılarıyla içerisinde un, yağ ve pirinç kabilinden temel azık malzemelerinin yer aldığı 1000 azık kolisi tırlara yüklendi.

Pakistan halkını pres günlerinde bekâr bırakmayacaklarını dile getiren Keşan Belediye Başbuğ Yardımcısı Yakup Balcı, Edirne Valiliği koordinesinde başlatılan azık müzaheret kampanyasına bindi verdiklerini belirtti.

Share: