Goldman Sachs’fecir kıdemli personele doyumsuz dinlence izni

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Dev Wall Street bankası Goldman Sachs, yeryüzü kıdemli personelinin “dinlenmesi ve yükleme olması” üzere gerekseme duydukları kadar izin almalarını sağlayacak eskimemiş bir siyasa başlattı.

Vezneci, sabık kamer çalışanlarına ilettiği ayrımsız notta, ortakların ve umumi müdürlerin “çakılı tıpkısı dinlence haset hakkı olmadan gerektiğinde izin ahiz” üstüne hür olacaklarını söyledi. Financial Times’ın haberine göre, söz konusu mübayenet 1 Mayıs’ta uygulamaya konulan kullanılmamış streç tatil planının tıpkısı parçası niteliğinde.

Pandemi süresince 100 saatlik haftalık düzentileme saatlerinin çok bunaltıcı olduğunu ve doğrudan geçirilmesi gerektiğini argüman eden tüvana bankacılarsa çakılı sayıda ücretli cevaz gününe bağlı tevakkuf etmek zorunda kalacaklar ve rastgele yıl genişlik bir iki iki ekstra cevaz haset alacaklar.

en üst planlara bakarak Goldman, işletmenin parçalanmamış seviyelerinde personelin 2023’ten itibaren rastgele sene işten en az üç hafta izin almasını murat edecek. Bu izinlerin yeryüzü birkaç biri ise ardışık cevaz günlerini içeren haftalardan oluşacak.

Vezneci, kullanılmamış planların ayrıntılarını bölgesel bazda iletmeyi planladığını personeline açıkladı.

bahis konusu adım Goldman Sachs’ın barışma bankacılığı personeli için harcadığı miktarı %66 oranında azaltmasının ardından geldi. Inikat bankacılığı alanındaki düşük performansın ardından dev Wall Street bankası andıran zamanda ikramiyeler üzere harcamalarını düşüreceğinin sinyallerini vermişti.

Goldman Sachs ikramiyeleri yüzdelik 66 düşürdü

Goldman Sachs CEO’su David Solomon bu ayın başlarında yaptığı bir açıklamada pandemi sonrası himmet düzenine değindi ve bankanın MEMLUK ofislerine şahsen katılımının %50 ila %60 beyninde kalması zımnında personelin tamamının ofise hoşgörüsüz dönmesinin yıllar alabileceğini belirtti.

CNBC ile yaptığı röportajda, KÖLE envestisman bankasının patronu, henüz aşkın personelin ofisten çalışmasını sağlama kampanyasının hala devam eden tıpkı say olduğunu söyledi. Ofislere bizzat iştirak oranı ayrımlı bölgelerde ise değer değil. Solomon, Avrupa ofislerinde ofise dönüşlerin MEMLUK’den daha yüksek olduğunu, Goldman’ın Asya’daki ofislerinde %100 katılımın sağlandığını belirtiyor.

Solomon 2 Mayıs günlü CNBC’deki röportajında, “Tığ umumi namına insanların benzeri araya gelmesini istiyoruz. Biliyorsunuz kim bu ant matlup. Davranışsal değişimler alelumum devir alır. Ego de önümüzdeki biraz yıl içinde organizasyonumuzun umumi yerine aynı araya geleceğini düşünüyorum” ifadelerine vadi verdi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, toptan para kurumlarında Y Kuşağı personel için devam fail kabiliyet savaşları detaylı bir süredir bankaların gündem maddeleri arasında. Geçtiğimiz sene Goldman Sachs’taki zihayat analizlerin etraflı iş saatleri ve mesleki deformasyon konusunda şikayetlerini toplumsal medyaya sızdırmasının arkası sıra acun çapında “Şişman İstifa” dalgası kendisine birlikte bildik bir debi başlamıştı.

Çalışanların ardı ardına ricat etmesini durdurmayı amaçlayan para kurumları çaplı personeli müzaheret etmek ve kadrosunu genişletmek için faziletli maaş ve eskimemiş içtimai imkanlar bildirme üstüne rekabeti sürdürüyor. The Sunday Telegraph’ın haberine bakarak, Goldman Sachs konuyla ilgili paylaştığı 22 April tarihli notta “çalışanların refahı ve esnekliği tavlandırmak amacıyla değişik avantajlar ve tekâlif arz etmek” üzerine kararlılıklarını vurguladı.

Goldman Sachs, ÇAKER’deki nekahet ihtimalini açıkladı

 

Goldman Sachs, ECB’nin evvel ürem artırımını Temmuz’de bekliyor

 

Goldman Sachs’dan ESIR ekonomisine dair nekahet analizi

 

Share: