Muş’ta öğretmen ve öğrenciler yetiştirdikleri ürünleri gerekseme sahiplerine dağıtıyor

Muş’un Taşoluk Köyü İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, bahçeye çevirdikleri alanda yetiştirdikleri ürün ve sebzeleri köydeki gerekseme sahiplerine dağıtıyor.

Öğretmen ve öğrenciler, 2014’te okulun art tarafında kâin kısaca iki dönüm araziyi bahçeye dönüştürdü.

Elma, armut, sarıerik kabil yemiş fidanları çaltı, türlü sebzeler yetiştiren öğretmen ve öğrenciler, yıllardır ürettikleri ürünleri köydeki gerekseme sahiplerine ulaştırıyor.

Meslek Müdürü Saygıdeğer Yürekten, bahçede elde ettikleri yemiş ve sebzelerden yıllardır köylülerin faydalandığını söyledi.

Toprak taşıdıkları kestirmece 2 dönümlük alanı bahçeye dönüştürdüklerini anlatan Ilgiyle, şunları belirtti:

“Bahçemizden meyve ağaçlarının yanı görgüsüz, domates, biber, soğan, nadan ve çeşitli yeşillikler yetiştiriyoruz. Personellerimiz ve öğrencilerimiz boş vakitlerinde buranın bakımını yapıyor. İhtiyacı olanlar gelip bahçeden hem yemiş hem da sebzeleri topluyor. Bahçemizde 72 ürün ağacı bulunuyor. Okula ilgilendiren bahçede öğrencilerin da toprakla geçenek geçirip, kendilerini yetiştirmeleri, toplumsal rehavet açısından gelişimleri için müfit olacaktır.”

Meslek personeli Davut Saika üstelik rastgele sene uyumlu adına bahçenin bakımını yaptıklarını dile getirerek, “Çapa, sulama ve dokuncalı otların toplanması kabilinden çalışmalarımız oluyor. İhtiyaç sahiplerinin faydalandığı bahçemizin bakımını aksatmıyoruz.” dedi.Share: