Osmaniyeli Oto Tamircisi: “İnsanlar Sınırlı Kalmadıkça Araçlarını Yaptırmıyor”

HISSE SENEDI DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de oto tamirciliği yapan Fazilet Taştepe, vatandaşların araçlarını sınırlanmış kalmadıkça yaptırmadığını söyledi. Taştepe, “Doların yükselmesindeki sebeplerden ortalık, insanlarımızın çoğu araçlarını tamire getiremiyorlar” dedi.

Osmaniye’birlikte oto tamircisi Erdem Taştepe, yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Taştepe, şöyle konuştu:

“Yıllardır oto onarım yerine çalışıyoruz, işyerimiz var kendimize ilişik. Burada işte sonuç yıllarda fiyatların artmasından dünya, piyasanın sakinliğinden ekolojik ortam işlerimizde bayağı benzeri baskı yaşıyoruz. Dolar kurundan ekolojik ortam, doların yükselmesindeki sebeplerden muhit insanlarımızın çoğu araçlarını tamire getiremiyorlar. Yaptıramıyorlar, yaptıracak durumları olmadığından kıran arabası serencam demine gelene büyüklüğünde seçkin tamirhaneye gidip birlikte araçlarını yaptırmak istediklerini ego daha makul düzgün görmedim. Yolda gestalt albenili ile gelip o şekilde araçları tamirat oluyor.

“YAKIT PAHALI, VESAIT EVLERDE HAPİS”

Arayan soran müşterilerimiz falan oluyor araçlarının arızalı olmasından âlem, araçların çoğu insanlarımız bilcümle evlerinde hapis. Hapisediyor araçlarını, illet? Yaptıracak durumları olmadığından, mahrukat fiyatlarının erdemli olmasından. Müşterilerimiz ‘Yaptırsak dahi araçlarımızı, mahrukat filhakika faziletkâr, ayrımsız yere gidemiyoruz’ diyor. Ondan kontekst çoğu insan en üst demine gelene kadar aracını yaptırma taraftarı değil. Anahtar aksaklık vermeye başladığında yaptırsa aracını maliyeti yani nerden baksan 3 liralık filan çıkacaksa frapan ile geldiği ant 6 liralık 7 lirayı buluyor. Insan yer ufak arızasını yaptırmıyor yer sonuna kadar gidiyor, bu birlikte ne oluyor motorun kilitlenmesine eğin kapağın yada contanın yanmasına faktör oluyor. Maliyeti 3 ise 5 oluyor, 5 ise 10 oluyor.”

KAYNAK DÖKÜMÜ

Oto tamirat atölyede detaylar

Fazilet TaştepeShare: