Tatile müracaat etmek isteyenler er ayırtma dönemine güç bağlam gösteriyor

Tatile müracaat etmek isteyenler er rezervasyon dönemine sakil bağlam gösteriyor

Yaz sezonunda istediği otelde tatil fethetmek isteyenler er rezervasyon yaptırıyor

Beklenen Avrupalı gezici akınıyla yaz aylarında otellerde kayran kalmayacak

Turizm acentesi müdürü Uca Çakırdoğan:

“Er rezervasyon yaptıran mihman temas antlaşma avantajlı oluyor”

ESKİŞEHİR – Dinlence sezonu üzere erken ayırtma fırsatlarının güç rica gördüğünü tamlayan turizmciler, er rezervasyon yaptıranların hem kıymet hem dahi kayran bulma açısından avantajlı olacağını belirtiyor.

Turizm sektöründe er rezervasyon dönemi 15 Kasım tarihinden itibaren başladı. Yaz aylarında dinlence planı işleyen vatandaşların henüz makul fiyatlara ayırtma yaptırabileceği periyot, Şubat ayına kadar devam edecek. Turizm acentesi işletmeciliği yapanların öngörülerine göre ise otel fiyatlarına Küçük Ay ayından sonraları faziletli oranda zam bekleniyor. Fiyattan ziyade ülkemizde muhtemel Avrupalı gezgin akınından muhit yaz aylarında otellerde düz kalmayacağı düşünülürken, göz temsilcileri er rezervasyonun yetişkin olduğunu belirtiyor.

“Şubat’tan sonradan fiyatlarda bunaltıcı tıpkı artım bekliyoruz”

Vatandaşların erken ayırtma dönemine yoğun bire bir yoğunluk gösterdiğini tamlayan turizm acentesi müdürü Ulu Çakır, “Er ayırtma dönemi 15 Teşrinisani itibariyle başladı. Şu dakika haddinden fazla korkulu bir yoğunluğumuz var. Özellikle sonuç 2 senedir otel fiyatlarındaki artışlardan hava bilcümle misafirlerimiz Teşrinisani ve Antrakt aylarında ayrımsız an önce er rezervasyonlarını yaptırıp, yaz döneminde elan akla yatkın, daha konuşu tatiller düzenlemek istiyorlar. Rakamlarımız şu an biraz yüksek seviyede. Bu dönemde rezervasyon yaptırırlarsa haddinden fazla bunaltıcı anlamda bunun faydasını sağlayacaklar. Alelhusus Boşluk, Karı, Şubat dönemi sonrasında fiyatlarda ağır bire bir çoğalma bekleniyor” dedi.

“Rezervasyonun ardından oteli arayıp konfirme etmek gerekiyor”

Otellere yaptıracakları rezervasyonda aşina, tanınan ve güvenli acentelerin tercih edilmesi gerektiğini tamlayan Ulu Çakırdoğan, dolandırılmama konusunda vatandaşları uyarırken, “Merdiven şeş diyerek ifade edilen, ne olduğu muhtemelen sıfır, rezervasyonun yapılıp yapılmadığını anlamayacakları firmalardan ırak dursunlar. İlginç bir eşit varsa bundan ırak dursunlar. Ayırtma yaptırmış oldukları oteli gerçeklenmiş arayıp rezervasyonlarının teyidini alsınlar” diyerek konuştu.

“Erken ayırtma yaptıranlar hem eşit hem bile saha bulma açısından avantajlı oluyor”

Avrupalı turistlerin ağırbaşlı irade göstereceği tatil sezonunda otellerin ayrımsız çoğunda yer bulunamayacağını, bundan ekolojik ortam da er rezervasyonun henüz şişman önem taşıdığını tamlayan Çakırdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde haddinden fazla kırıcı anlamda turist bekleniyor. Elhak bakanın açıklamalarında da bunu bizler sektör temsilcileri yerine gördük. Hele Türkiye’ye Avrupa’dan konuk ati. artık o bölgeden konuk bekleniyor. Bunun üstelik sebebi kısaca adına 2 senedir pandemi dönemiyle Avrupa’dahi yaşayanların seyahat edememesidir. Yemeden Içmeden Akdeniz Bölgesi’nde değil İstanbul destinasyonu ve Marmara Bölgesi, Iye Bölgesi, Bodrum ve Marmaris’te haddinden fazla okkalı ayrımsız derya bekliyoruz. Erken rezervasyon yaptıran mihman bağımlı kim seçkin ahit avantajlı oluyor. Hem eşit hem üstelik düz bulma açısından avantajlı oluyor. Tatile gitmek isteyenler Temmuz ayında geldiğinde değer artışını kabul etse dahi o ödediği rakamın karşılığında bölüm bulamayabilir. Er ayırtma bozma sigortası var. Bu sigortadan yararlanırlarsa tatillerine gitmeden 3 ahit kalıncaya kadar sigorta bedeli karşılığında ödemesini yaptıkları tekmil ücreti hoşgörüsüz alabilirler.”

Share: