Tatvan’daki anaokulu öğrencileri hayvan iyileştirme merkezini ziyaret etti

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Faki Teyran Anaokulu öğrencileri, “4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Haset” dolayısıyla Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanları Takim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni mülakat etti.

Tatvan Belediye Reisi Mehmet Güvenli Geylani ile rehabilitasyon merkezine giden öğrenciler, burada pisik ve köpekleri sevdi.

Merkez ve hayvanat karşı öğrencilerin sorularını yanıtlayan Geylani, kaza merkezindeki iyesiz kül çıkmaz hayvanlarının bakımlarını yaptıklarını söyledi.

Belirlenen program çerçevesinde sokak hayvanlarına sakır sakır kayıt dağıtıldığını, yanık ve rahatsız hayvanların ise tedavi edildiğini anlatan Geylani, şöyle konuştu:

“Mekân il ve ilçelerden dahi dertli ve parasız hayvanlar getirilerek burada tedavi ediliyor. Hayvanların bakımını eden ekiplerimiz, sokaklardaki kapik ve kediler amacıyla gelişigüzel çağ mukannen saatlerde kayıt ve mama dağıtıyor. Sahipsiz hayvanların telkih ve tedavilerini takip fail ekiplerimiz, günce afiyet taraması birlikte yapıyor. Hayvanları müzaheret etmek, sahiplenmek ve bakımlarını beğenmek insanların görevidir. Onlar de bağlılaşım ve ilgiye kadın. Esen olsun ilçemizdeki hayvanseverler çok duygulu, bütün imkanları doğrultusunda onları sahipleniyor, ilgileniyor ve şart veriyor. Bu nedenle sokaklarımızdaki iyesiz zooloji gayet sağlıklı. Bu koskocaman günde burayı görüşme fail sarıklı ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Haset mutlu olsun.”

Share: