Karaca yollarında format

Yağız yollarının yapım, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde gösterişli gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün öğün durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Gün Batısı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametindeki üstyapı ve asfaltlama çalışmaları dolayısıyla hafta arası her gün 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak ulaşım İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

Akhisar-Salihli yolunun 0-5. kilometrelerindeki üstyapı restorasyon, Ermenek- Mutluluk yolunun 18-19. kilometrelerindeki (Çamlıca mevkisi) misil yapım, Ankara- Niğde Otoyolu’nun Haymana Kavşağı-Haymana bağlantı yolundaki hizmet ve tamirat, Silifke- Sazak yolunun 30. kilometresindeki Karayar Tüneli’nin bakım ve onarım çalışmaları zımnında bahis konusu kesimlerde muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Kırşehir-Aksaray yolunun 6-8. kilometrelerinde sefer imal çalışmaları devam ettiğinden muvasala mukassem yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Nahiye tünelleri mevkisi) toprak kayması ıslah, Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerindeki yüzeysel istila yapım çalışmaları sebebiyle bu kesimlerde sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Elazığ- Bingöl yolunun 5-9. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları, Alaplı-Ereğli- Zonguldak yolunun 5-6. kilometrelerindeki toprak kayması dolayısıyla anılan kesimlerde muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Share: