Müftü Demirel, Mevlid Kandili’nde tamlık Müslümanları camilere davet etti

Müftü Demirel, Mevlid Kandili’nde tüm Müslümanları camilere davet etti

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, Mevlid Kandili’nin Müslümanlar üzere özel bir yere ehil olduğunu söyleyerek, o haset tapınma ederek geçirmeleri çağrısında bulundu.

Hazreti Muhammed’in (iddia) dünyaya gelişinin kutlandığı Mevlid Kandili’nin İslam alemi üzere büyük önem taşıdığını belirten Müftü Demirel, bu tün kül camilerde Peygamber Efendimiz üzere mevlit okutulacağını söyleyerek Müslümanları camilere davet etti. Mevlid Kandili’nin İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde mevcut Tatvan İlçe Müftüsü Demirel, “Bugün Elçi Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın (asm) dünyaya teşriflerinin yıldönümü. Nedeniyle seçme yıl olduğu gibi bu yıl birlikte dünyada güçlü hep Müslümanlar cümbüş içerisindedir. Elçi Efendimizin yaşantısını, hayatını, kat sayı ahlakından numune almak adına tamam Müslümanlar bugünden istifade etmek amacıyla bilcümle beraber programlar icra ediyoruz. Türkiye geneli hep camilerde ve Tatvan’ımız de bu akşam itibariyle Elçi Efendimizin doğumunu, ahlakını anlatan Mevlid-i Mübarek okutulacak” dedi.

“Elçi Efendimizin sünnetini, yaşantısını ve denk ahlakını özlük hayatımızda ne büyüklüğünde uygularsak o büyüklüğünde bol bire bir Mütedeyyin olmuş oluyoruz”

Mevlid Kandili gecesinde neler yapılması gerektiğini bile açıklayan Demirel, “Bu şeb Delege Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ı daha çok tanımaya mücahede göstereceğiz. Peygamber Efendimizi insanlara imdi anlatacağız. Tabii ki Peygamber Efendimizin bizim O’nu tanımamıza ve anlatmamıza ihtiyacı yoktur. Amma bizler O’na ümmet başlamak üzere fert atarak tabii kim Delege Efendimizi imdi tanımaya ve daha çok anlatmaya ihtiyacımız var. Elçi Efendimizin sünnetini, yaşantısını denk ahlakını özlük hayatımızda hangi kadar uygularsak o kadar biz gür bire bir Müslüman ergin oluyoruz. Camilerde Mevlid-i Mübarek okutuluyor. Bizler arz azından o tün Elçi Efendimizin hatırına ve Cenabıhak rızası amacıyla camilere gideceğiz. yanında Mevlid-i Lahut dinleyeceğiz, Kuran-ı Bonkör okuyacağız ve dinleyeceğiz. Orada yapılan duaya bizler de amin diye ülkemize, milletimize, ölmüşlerimize ve kendimize dua edersek bu bizim için bire bir kazançtır. Şimdiden bilcümle Müslümanların Mevlid-i Nebi gecelerini tebrik ediyorum. Cenab-ı Efendi cümlemizi Delege Efendimizin şefaatine başarmış olandan eylesin inşallah” dedi.

Share: